Глава УГКЦ: «Наша держава повинна вийти оновленою з горнила війни»

28.10.2022, 08:45
Католики
Глава УГКЦ: «Наша держава повинна вийти оновленою з горнила війни» - фото 1
Українська борня, те, що ми сьогодні переживаємо на людському, суспільному рівні, стає світлом для багатьох народів у всьому світі, свідченням того, що існує правда і справедливість, за яку варто віддавати життя, що свобода — це Божий дар, який варто захищати. Про це сказав Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 246-й день масштабної війни Росії проти України.

«Але немає свободи без правди, немає свободи без істинних цінностей, бо тоді вона стає порожнім поняттям, стає беззмістовною, тому каже Христос: „Пізнайте правду — і вона зробить вас вільними“», — сказав Предстоятель УГКЦ.

Він відзначив, що українська земля впродовж останньої доби знову здригалася під російськими бомбами і ракетами. «Найбільш гарячі й тяжкі бої тривають на Донеччині, біля міст Бахмут і Авдіївка, які ми щодня згадуємо. Ми молимося за наших братів і сестер на Херсонщині, де також ведуться важкі бої. Але Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!», — сказав Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав продовжив роздуми над тим, якою хочемо бачити Україну після завершення війни. «Адже тепер, — наголосив він, — кується майбутнє нашої Батьківщини, і ми не маємо права втратити шанс. Ми знаємо, що такої України, яка була до 24 лютого цього року, вже не існує. І наша Батьківщина, наш народ, наша держава можуть і повинні стати кращими, вийти оновленими з цієї борні, з цього горнила війни».