Глава УГКЦ освятив у Києві пам’ятник отцю Августинові Волошину - президенту Карпатської України

16.03.2021, 08:52
Держава
Глава УГКЦ освятив у Києві пам’ятник отцю Августинові Волошину -  президенту Карпатської України - фото 1
У 82-гу річницю проголошення незалежності Карпатської України, у Києві, на Аскольдовій могилі 15 березня 2021 року Блаженніший Святослав освятив пам’ятник о. Августину Волошину, активному громадському і релігійному діячу, священику Греко-Католицької Церкви, президенту Карпатської України. Участь у заході взяли представники Товариства закарпатців у м. Києві, зокрема президент об’єднання.

У слові з нагоди освячення пам’ятника Глава УГКЦ наголосив на тому, що постать о. Августина Волошина промовляє до нас сьогодні і говорить правду: правду про Закарпаття, правду про нас з вами, про наші національно-визвольні змагання і разом з тим правду про Українську Греко-Католицьку Церкву, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Саме він, наш священник, показує, що Церква в найтяжчі моменти історії завжди була для свого народу матір’ю і вчителькою. Наше духовенство вміло брати на себе відповідальність за долю українського народу. Наші священники не просто були хранителями душі народу, але зберігали і розвивали його духовну, культурну, національну спадщину. А на прикладі президента Карпатської України отця Волошина, вміли брати на себе відповідальність і за її державобудівництво», – сказав Блаженніший Святослав.

Отець Августин, зауважив Глава УГКЦ, хоч усвідомлював усі небезпеки того завдання, яке на нього покладав український люд на Закарпатті, все-таки прийняв цей виклик. Він віддав своє життя за те, щоб народ, який так прагнув жити у своїй державі, на своїй рідній землі, міг здобути державність і її цінувати.

Патріарх Святослав висловив занепокоєння тим, що в наш час чимало громадян України в різних її куточках не завжди усвідомлюють цінність держави для того, щоб, як народ, могти повнокровно жити й розвиватися. «Саме про цінність держави для сучасного і майбутнього нашого народу сьогодні з небес до нас промовляє о. Августин Волошин», – зазначив Глава УГКЦ.

Він додав, що ми сьогодні дуже потребуємо таких світлих, криштально-чистих синів і дочок України, які, не вагаючись, візьмуть на себе відповідальність за її долю в найтяжчих хвилинах її історії. Навіть більше, не вагаючись, віддадуть за неї власне життя.
Пам’ятник о. Августину Волошину споруджено на Аскольдовій могилі в Києві, де, за словами Патріарха Святослава, починає народжуватися пантеон героїв України.

«Ми тут маємо знак, який вшановує героїв славного бою під Крутами. Тут спочивають герої Майдану, герої війни на Донбасі. І від сьогодні тут стоятиме пам’ятник о. Августину Волошину, безперечно, героєві України, героєві змагання українців за своє: за свою культуру, за свою Церкву, за свою державу», – підкреслив Глава УГКЦ.

«Сподіваємося, що всі ті, що відвідуватимуть це місце, цю Аскольдову могилу, згадуватимуть тих славних постатей, якими Господь Бог пише історію України, Української Держави на наших рідних землях», – висловив сподівання Предстоятель і подякував всім причетним до встановлення монумента президенту Карпатської України в столиці України.

Після освячення пам’ятника о. Августину Волошину Блаженніший Святослав відслужив панахиду.

Довідка: Авґусти́н Іванович Волошин (17 березня 1874 - 19 липня 1945) — український політичний, культурний, релігійний діяч Закарпаття, греко-католицький священик.

Народився 17 березня 1874 р. в с. Келечин Волівського округу (нині — Міжгірського району) на Закарпатті, в сім'ї сільського священика. Освіту здобув у семінарії та у Вищій педагогічній школі в Будапешті, після чого брав активну участь у культурному русі краю.

1917—1938 — директор вчительської семінарії в Ужгороді; автор низки підручників.

Активною політичною діяльністю в українських громадсько-політичних організаціях Закарпаття почав займатися з 1919. Заснував і очолював Народно-християнську партію (1923—1939), від якої обирався послом до чехословацького парламенту (1925—1929). Був провідним діячем Учительської Громади Підкарпатської Руси.

26 жовтня 1938, після того як празька влада заарештувала прем'єр-міністра Андрія Бродія, оголосивши його угорським шпигуном, і розпустила уряд, Волошин був призначений новим прем'єр-міністром автономного уряду Карпатської України, а 15 березня 1939став президентом цієї держави.

Під час окупації краю Угорщиною емігрував разом з урядом за кордон і поселився в Празі.

У травні 1945 заарештований радянськими спецслужбами. Помер у московській Бутирській в'язниці 19 липня 1945 року.

15 березня 2002 року Президент України Леонід Кучма підписав указ про надання Авґустинові Волошинові посмертно звання «Герой України» з удостоєнням ордена Держави.

О. Августин Волошин - фото 68781
О. Августин Волошин