Глава УГКЦ підбив підсумки 2022 року: «Дякуємо Богові та Збройним силам України за те, що ми вижили»

Глава УГКЦ підбив підсумки 2022 року: «Дякуємо Богові та Збройним силам України за те, що ми вижили» - фото 1
Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав у підсумковій програмі «Відкрита Церква» на «Живому телебаченні» підбив підсумки 2022 року.

Предстоятель УГКЦ зазначив, що у 2022 році передовсім мусимо бути вдячні Богові, що ми цей рік прожили, передає Департамент інформації УГКЦ.

Ми мусимо бути вдячні, наголосив Глава Церкви, Збройним силам України за те, що живі, що можемо рухатися вперед, що наша держава стоїть і бореться. Ми бачимо, що немає жодної родини в Україні, у якій би хтось не воював. Тому українське військо справді всенародне. Це — сини і доньки нашого народу, які нас боронять і нам здобувають майбутнє. Тому, з одного боку, ми мусимо дякувати їм за те, що живі, а з іншого — маємо жити, щоб їх підтримувати.

За його словами, ми також мусимо подякувати волонтерам, небайдужим українцям, які прийняли цей виклик особистої відповідальності за долю свого народу і своєї держави.

Ми повинні бути вдячні всім тим, хто допомагає Україні на різних рівнях: нашим партнерам, віруючим людям всього світу, які нині відіймають зі своїх вуст кусень хліба, аби ним поділитися з Україною. Ми маємо їм подякувати за те, що наші руки не є порожніми, коли несемо допомогу тим, хто перебуває у біді.

Ми мусимо подякувати нашій молоді, яка стала на захист Батьківщини. Справа захисту України перетворилася на молодіжний рух.

Маємо подякувати медикам, які лікують, гоять рани війни.

Мусимо подякувати рятувальникам, які безперервно рятують людське життя, витягуючи з-під завалів тих, хто потрапив під обстріли.

Маємо подякувати енергетикам, які ремонтують те, що ворог вкотре намагається знищити.

«Хочу подякувати жінкам України. Адже жінка України сьогодні — це героїня, берегиня життя, яка прийняла на свої плечі тягар цієї війни, зокрема в тилу, яка виховує дітей, шиє одяг для фронту, готує харчі для голодних, щоби нагодувати мільйони. На жаль, обличчя заплаканої жінки — це ікона нашої держави сьогодні», — вважає Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ подякував водіям, які день і ніч доставляють життєво необхідні вантажі туди, де люди найбільше чекають. А також різним громадським організаціям, активістам, органам державної влади, бо нині бути владою в Україні не так просто і легко. Висловив слова вдячності нашим дипломатам, які захищають інтереси України на міжнародному рівні, і всім тим, які щоденно наближають день нашої перемоги.