Глава УГКЦ привітав з ювілеєм учасників загальних зборів НАН України

Глава УГКЦ привітав з ювілеєм учасників загальних зборів НАН України - фото 1
Глава УГКЦ Святослав скерував вітального листа учасникам ювілейної сесії загальних зборів Національної академії наук України, скликаної з нагоди 150-річчя від заснування Наукового товариства імені Шевченка.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Сьогодні дякуємо Богові, що благословив відвагою і наполегливістю членів-засновників НТШ, які, попри важкі обставини, заборони, війни та переслідування, заснували Товариство і назвали його на честь нашого Кобзаря. З перших днів існування і дотепер воно мало націєтворче значення», — наголосив Предстоятель УГКЦ.

«Досліджувати, плекати і популяризувати нашу мову, культуру, правдиву історію — такі завдання ставили перед собою наші велети — члени Наукового товариства імені Шевченка: Михайло Грушевський, Степан Рудницький, Іван Франко, Володимир Гнатюк, Володимир і Олександр Барвінські — та згодом тисячі інших інтелектуалів як в Україні, так і в Західній Європі та США, куди НТШ було перенесене через ліквідацію більшовиками», — пише Патріарх у вітальному листі.

«Хай за молитвами Пресвятої Богородиці Господь Бог провадить вас у ваших зустрічах. Хай дарує вам силу, натхнення та гідних наступників для великих звершень на прийдешні десятиліття існування Товариства. Хай слова Івана Франка: „Кожний думай, що на тобі мільйонів стан стоїть, що за долю мільйонів мусиш дати ти одвіт“ — будуть для вас заохоченням і своєрідним кредитом довіри від усіх нас», — побажав Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, 7 грудня на бульварі Тараса Шевченка в Тернополі відкрили й освятили пам’ятний знак із нагоди 150-річчя заснування Наукового товариства імені Тараса Шевченка. Чин освячення здійснили митрополит Василь Семенюк та владика Теодор Мартинюк.