Глава УГКЦ провів онлайн-зустріч  з владиками Києво-Галицького Верховного Архиєпископства

05.09.2020, 18:01
Католики
Глава УГКЦ провів онлайн-зустріч  з владиками Києво-Галицького Верховного Архиєпископства - фото 1
Онлайн зустріччю, в якій взяли участь 22 владики УГКЦ з України, закінчився черговий цикл синодальних нарад в умовах карантинних обмежень.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Після регіональних зустрічей з владиками Північної Америки, Південної Америки і Західної Європи, які відбулися відповідно минулого вівторка, середи і четверга, в п’ятницю, 4 вересня 2020 року, члени Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства спільно з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом обговорили актуальні питання церковного життя і служіння в Україні.

Блаженніший Святослав подякував владикам за співпрацю в забезпеченні належної душпастирської опіки вірним в Україні в умовах карантину, а особливо за активну участь у підтримці осіб, які страждають від коронавірусу, від воєнних дій на Сході України та від паводків на Західній Україні. Він підкреслив велику жертовність наших вірних, які виявили вражаючу солідарність із потерпілими і, незважаючи на власне скрутне становище, не перестають допомагати ближнім в їхніх нуждах.

Про ефективне і відповідальне використання зібраних пожертв дбав спеціально створений Антикризовий Центр, який очолює о. Любомир Яворський.

На думку Предстоятеля, це зайвий раз також показує, що Церква, навіть у таких важких і драматичних обставинах, як сьогоднішні, не думає про згортання свого служіння, але про його активізацію.

Обговорюючи блок канонічних питань, владики проаналізували Проєкт «Інструкції про перебування священиків поза межами своїх єпархій». Цей документ, над яким працює група експертів Канонічного відділу Патріаршої курії, покликаний врегулювати статус та становище священнослужителів, які з огляду на навчання, на особливі доручення керівництва Церкви чи на основі умов між єпархіальними єпископами перебувають поза межами власної єпархії, визначити, у світлі загального і партикулярного права їхні права і обов’язки, а також прописати механізми висилання та повернення таких священнослужителів до єпархій свого походження.

Окрему увагу учасники регіональних зустрічей присвятили підготовці онлайн-сесії усього Синоду Єпископів УГКЦ, а також перспективам проведення Єпархіяльних та Всецерковного Собору на тему міграції, поселень та глобальної єдності Української Греко-Католицької Церкви.