Глава УГКЦ у 197-й день війни закликав українців будувати єдність
«Ця війна продовжує завдавати глибоких ран нашому народові та спричиняти величезні гуманітарні наслідки. Їх розмір ще не усвідомили ні самі українці, ні міжнародна спільнота. Проте вже сьогодні спеціалісти зазначають, що 57 відсотків українців травмовані війною. Багато має так званий посттравматичний стресовий розлад. Це не може не впливати на настрої нашого суспільства, на всі ті процеси, які потім позначаються на стосунках між людьми», — констатував Глава Церкви.
Окремо Блаженніший Святослав звернув увагу на вчорашнє засідання Ради Безпеки ООН, на якому було сказано на весь світ про ще один злочин Росії проти українського народу. «Ми сьогодні чуємо на такому високому рівні, що з окупованих територій півдня і сходу України вже депортували понад 2, 5 мільйона громадян. Українців вивозять на Далекий Схід, у Сибір. Серед них — 38 тисяч дітей, значну частину яких позбавили батьківської опіки, тобто депортували без батьків. Це велика рана, великий біль українського народу. Тому ми маємо сьогодні особливо молитися за тих, хто пройшов фільтраційні концтабори, а відтак був змушений під дулом автоматів покинути рідне місто чи село», — підкреслив Патріарх.
Разом з тим, в Україні розпочався навчальний рік. За даними Міністерства освіти, 500 тисяч учнів і понад 16 тисяч учителів перебувають за межами України. У нашій країні розпочали навчання 13 тисяч шкіл, але тільки приблизно 3 тисячі змогли організувати очне навчання. Інші школи працюють дистанційно чи за змішаною системою. Розпочали навчатися близько 4 мільйони дітей. «Ці діти та їхні батьки, — вважає Глава УГКЦ, — сьогодні мають бути в центрі особливої опіки та уваги Церкви і нашої спільної молитви».
Ми бачимо, зазначив Предстоятель, що під час війни злоба і ненависть між людьми часом стають домінантними почуттями. «І це можна зрозуміти, тому що ми глибоко зранені цією війною, — сказав Глава Церкви, тут же перестерігши: — Однак ми не маємо права допустити, щоб наші труднощі й рани стали причиною розбрату між нами, щоб наш біль перетворився на деструктивну силу, яка руйнує людські стосунки. Тому слід докласти зусиль, щоб цінувати все те, що нас єднає, що консолідує наш народ. Цінність національної, церковної та навіть суспільно-політичної єдності є умовою перемоги України. Без внутрішньої єдності ми не маємо сили».
«Тому ми щодня промовляємо в молитві за Україну: „Боже, нам єдність подай!“ Ми мусимо сумлінно виконувати свої обов’язки, кожен на своєму місці. Бо це сьогодні є умовою успіху. Кожен повинен твердо тримати свій блок-пост, виконувати свою роботу, місію, до якої кличе його Господь Бог і Батьківщина», — наголосив Блаженніший Святослав.
«Боже, благослови тих, що будують єдність! Боже, благослови тих, що шукають єдності, її несуть у собі та поширюють! Боже, благослови нашу Батьківщину та її зранених дітей Твоїм небесним, рятівним, справедливим миром!», — додав на завершення Глава УГКЦ.