Глава УГКЦ у Києві поблагословив келії нового монастиря

05.11.2012, 09:59
Глава УГКЦ у Києві поблагословив келії нового монастиря - фото 1
Глава УГКЦ Патріарх Святослав 3 листопада поблагословив келії монастиря Згромадження сестер Пресвятої родини, що будується у Києві. Будівництво було розпочато у 2011 році, коли Згромадження святкувало 100-літній ювілей від дня заснування.

Монастир.jpgГлава УГКЦ Патріарх Святослав 3 листопада поблагословив келії монастиря Згромадження сестер Пресвятої родини, що будується у Києві. Будівництво було розпочато у 2011 році, коли Згромадження святкувало 100-літній ювілей від дня заснування. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Проведені до цього часу будівельні роботи дозволили сестрам перебратися у новозбудовані приміщення. Патріарх Святослав зазначив, що у сьогоднішньому світі є лише один спосіб проповідування Христа – святість життя. Тож він побажав сестрам, щоб вони змагалися за святість життя і таким чином могли засвідчити присутність Бога у цьому світі.

3 липня 2011 року Патріарх Святослав освятив наріжний камінь монастиря Покрови Пресвятої Богородиці Згромадження сестер Пресвятої родини. Предстоятель УГКЦ тоді зазначив, що заснування нового монастиря для Церкви є великою подією, тому що «ще одна часточка неба засяє між нами».

Довідка: Згромадження у 1911 році заснував о. Олександр Дикий. Співзасновником був о. Теофіл Горникевич. Перша сестра згромадження − с. Тереза Текля Юзефів. Із 1912 року монастир перенесено до села Гошів (Івано-Франківська обл.) На час ліквідації УГКЦ у 1946 р. нараховувалося 78 сестер у 20 домах Львівської, Станіславівської та Перемишльської єпархій. У підпіллі сестри займалися підготовкою дітей до першої сповіді. Активно діяли у період легалізації УГКЦ.

Сьогодні у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільсько-Зборівській та Бучацькій єпархіях працює 77 сестер, з них 3 новички. Сестри ЗСПР живуть також в Італії та Канаді.

Сестри служать у різних сферах, відповідно до харизми Згромадження. Вони навчаються, викладають у богословських навчальних закладах, зокрема в Українському католицькому університеті та в духовній семінарії. Важливе місце посідає апостольська праця, відповідно до актуальних потреб Церкви: робота з родинами, християнське виховання дітей і молоді при церквах, у дитсадках, школах, опіка над сиротами, обслуговування хворих у лікарнях.