Глава УГКЦ у Чорткові освятив ювілейний хрест та 15 автомобілів для ЗСУ

05 лютого, 09:03
Католики
Глава УГКЦ у Чорткові освятив ювілейний хрест та 15 автомобілів для ЗСУ - фото 1
У суботу, 4 лютого, у межах візиту на Тернопільщину, Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Архиєрейську Божественну Літургію у катедральному соборі Святих апостолів Петра і Павла в Чорткові. Перед Літургією Глава Церкви освятив розпис святилища, а по закінченні — ювілейний Хрест, зведений у 500-річчя Чорткова, а також Богородичні стели та 15 автомобілів для ЗСУ.

Вітаючи Главу УГКЦ у Чорткові, владика Василь Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, наголосив, що Тернопільщина є малою батьківщиною патріарха Йосифа Сліпого та блаженних новомучеників УГКЦ Григорія Хомишина, Микити Будки, Миколи Конрада, Миколи Цегельського, Якима Сеньківського, Зиновія Ковалика, Віталія Байрака, чий приклад вірності Богу, Церкві й Україні є таким важливим для украхнців сьогодні. Тернопільщина, додав митрополит, освячена Пресвятою Богородицею через чудотворну присутність у двох центрах Її вшанування — Зарваниці та Почаєві.

Глава УГКЦ у Чорткові освятив ювілейний хрест та 15 автомобілів для ЗСУ - фото 108121

Освячення розпису святилища катедрального собору Святих Петра і Павла та ювілейного Хреста на пам’ять про борців за волю України на завершення ювілейного Року Патріарха Йосифа Сліпого — знакова подія , наголошують в УГКЦ. Цей візит Глави УГКЦ також завершує ювійлейні заходи з нагоди 500-річчя Чорткова — 4 вересня 1522 року місто отримало право на самоврядування і стало містом магдебурзького права.

Глава УГКЦ у Чорткові освятив ювілейний хрест та 15 автомобілів для ЗСУ - фото 108122

Наприкінці Літургії було звершено акт посвяти м. Чорткова і Бучацької єпархії УГКЦ під покров святого архистратига Михаїла — ангела і воїна. Глава УГКЦ розповів, що тепер відчуватиме велику спорідненість між Чортковом і Києвом, покровителем якого також є архистратиг Михаїл. «Знаєте, він реально діє, — додав він. — У моменти найтяжчої облоги Києва так багато людей, навіть невіруючих, казали: „Ми бачили ангелів у небі“. Боже небесне військо під проводом архистратига Михаїла воює за нас! І хто, як не Бог, дає нам сили стояти і перемагати, навіть тоді, коли прагматичний людський розум різних західних аналітиків казав, що більше від трьох днів ніхто там не втримається. Сам факт, що я живий і є між вами, є свідченням того. Просімо, щоб Господь Бог, наш найближчий і наймогутніший Захисник, усім своїм небесним військом під проводом архистратига Михаїла сьогодні був поруч із кожним захисником і кожною захисницею України, щоб здійснилися слова, які сьогодні чуємо в Божому слові: „Обороню їх — і то негайно“».

Після Літургії на подвір’ї катедрального храму відбулося освячення ювілейного Хреста, який збудувуло приватне агропромислове підприємство «Дзвін». Архітектор Михайло Федик, уродженець Чортківщини, втілив у цій роботі ідею пам’яті про багатовікову боротьбу українців за свободу і незалежність, тяглості пошанування воїнів — захисників України: від бійців УГА і Січових стрільців до сучасних Героїв нинішньої війни з росією. Тому у скульптурі поряд із розп’яттям зображений архистратиг Михаїл, покровитель Українського війська, а поряд із ним — державний герб України з написом «Вічно Єси» та чотири герби історичних періодів незалежності Української держави. Завершує композицію символ Вселенської Церкви — хрест на кулі.

З нагоди освячення Хреста і ювілею м. Чорткова Блаженнішому Святославу презентували подарунок — висічений із білого мармуру його єпископський герб.

Закінчилися ювілейні святкування у Чорткові освяченням 15 автомобілів для ЗСУ, які придбали волонтери Бучацької єпархії УГКЦ.