Глава УГКЦ відвідав Кропивницький

20.04.2023, 12:30
Католики
Глава УГКЦ відвідав Кропивницький - фото 1
Патріарх Святослав 18–19 квітня здійснив душпастирський візит до Кропивницького. У його межах Глава УГКЦ відвідав обласну клінічну психіатричну лікарню, відслужив Літургію у храмі Різдва Івана Хрестителя, освятив місцевий новостворений осередок Карітасу та роздав продуктові набори від Патріаршої фундації «Мудра справа».

У перший день візиту, 18 квітня, Глава УГКЦ відвідав обласну клінічну психіатричну лікарню. Саме туди раніше направили одну з карет швидкої допомоги, яку Церкві передали вірні з Австрії, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав поділився з медичними працівниками планами УГКЦ, зокрема у сфері зцілення духовних і психологічних ран війни, а відтак попросив про співпрацю: «Коли ми зрозуміли масштаби травм, то на рівні Синоду вирішили, що кожен наш священник має пройти сертифікатну програму невідкладної психологічної допомоги. Крім такої програми, ми ще мріємо в кожній єпархії мати центр лікування ран війни, щоб там можна було зробити доступною психологічну допомогу людям. І, очевидно, співпраця зі спеціалістами з ментального здоров’я буде основною».

Другий день візиту до Кропивницького, 19 квітня, Глава УГКЦ розпочав із Служби Божої у храмі Різдва Івана Хрестителя, під час якої нагадав вірянам, що спільна Літургія — це гарна нагода не лише один одного побачити, а й разом помолитися — разом пережити присутність між нами воскреслого Спасителя.

Після Літургії Блаженніший Святослав подякував присутнім військовослужбовцям і поспілкувався з вірянами.

У межах душпастирського візиту Глава УГКЦ освятив місцевий новостворений осередок Карітасу й роздав потребуючим продуктові набори від Патріаршої фундації «Мудра справа».

Блаженніший Святослав відвідав також пункт незламності, який минулої зими УГКЦ за підтримки жертводавців встановила у Кропивницькому. Він наголосив, що подібні пункти незламності, які УГКЦ встановила в 17 містах України, — це своєрідні центри зцілення ран війни, де можна одержати духовну пораду та кваліфіковану медичну допомогу.