Глава УГКЦ відвідає Чернівецьку єпархію та коронує ікону

25.05.2021, 11:14
Католики
Глава УГКЦ відвідає Чернівецьку єпархію та коронує ікону - фото 1
У неділю, 30 травня 2021 року, Блаженніший Святослав, Глава Української Греко-Католицької Церкви, із душпастирським візитом відвідає Чернівецьку єпархію. Патріарх коронує чудотворну ікону Божої Матері «Надія безнадійних» і очолить Архиєрейську Божественну Літургію з нагоди 200-річчя катедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці.

Ікона буде коронована золотими коронами, які напередодні благословив Святіший Отець Франциск на приватній аудієнції у Ватикані, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Урочистість розпочнеться о 10:00 в катедральному храмі в Чернівцях (вул. Руська, 28). Відтак Отець і Глава УГКЦ звершить Архиєрейську Божественну Літургію. Після Літургії відбудеться Чин посвяти Чернівецької єпархії під покров Богородиці. Богослужіння у прямому ефірі транслюватиме «Живе телебачення».

«Коронація є знаком подяки вірних, паломників і духовенства Чернівецької єпархії за численні ласки і благодаті, зцілення, заступництва, отримані внаслідок молитви до Матері Божої перед її іконою "Надія безнадійних". Ця ікона стала знаком єдності духовенства та вірних єпархії, місцем зустрічі під час нічних чувань», – розповів владика Йосафат Мощич, єпарх Чернівецький УГКЦ, в інтерв’ю з цієї нагоди.

Владика Йосафат запрошує всіх духовно єднатися в урочистому святкуванні за допомогою онлайн-трансляції урочистих богослужінь. А тих, хто буде в Чернівцях, – прийти до храму чи на подвір’я, зберігаючи усі карантинні норми.

Глава УГКЦ відвідає Чернівецьку єпархію та коронує ікону - фото 72928

Довідка

Іконі «Надія безнадійних» близько 400 років. Вона написана на полотні та є реплікою відомої Ченстоховської Богородиці. Друга частина ікони – ангели – написана на дереві в часи відкриття катедрального храму Чернівецької єпархії УГКЦ в 1821 році.