Глава УГКЦ з єпископами відвідав рідну хату Патріарха Йосифа Сліпого

11 липня, 10:00
Католики
Глава УГКЦ з єпископами відвідав рідну хату Патріарха Йосифа Сліпого - фото 1
Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав, разом із єпископами УГКЦ з України та з-за кордону, 10 липня відвідав село Заздрість на Тернопільщині. Там вони побували у родинному обійсті та музеї Патріарха Йосифа Сліпого.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Візит відбувся у 40-ву річницю відходу у вічність слуги Божого Йосифа Сліпого (упокоївся 7 вересня 1984 в Римі). З цього приводу в каплиці Положення ризи Пречистої Діви Марії, що знаходиться у музеї, Блаженніший Святослав звершив панахиду за упокій свого попередника.

Глава УГКЦ з єпископами відвідав рідну хату Патріарха Йосифа Сліпого - фото 136928

У родинному обійсті родини Сліпих архиєреїв привітала Голова Представництва Товариства Святої Софії (США) в Україні Данута Іванкович. Вона розповіла їм про дитячі роки Йосифа Сліпого в рідному селі, його навчання у школі та прагнення до наукової діяльності. Не оминула увагою й моменту зародження покликання до священства та спілкування з митрополитом Андреєм Шептицьким.

Глава УГКЦ з єпископами відвідав рідну хату Патріарха Йосифа Сліпого - фото 136927

Митрополит Борис Ґудзяк, владика Гліб Лончина та о. Андрій Онуферко поділилися з присутніми своїми спогадами про спілкування з Патріархом Йосифом у Римі після його звільнення із сталінських таборів. Саме Патріарх Йосиф висвятив владику Гліба на священика 3 липня 1977 року в монастирі Святого Теодора Студита у Ґроттаферраті поблизу Рима.

Глава УГКЦ з єпископами відвідав рідну хату Патріарха Йосифа Сліпого - фото 136929

На завершення візиту Блаженніший Святослав подякував Дануті Іванкович за її «місію відкривати двері дому патріарха Йосифа для майбутніх поколінь».