Глава УГКЦ закликав експертів МАГАТЕ "не дати окупантам себе обманути"

Глава УГКЦ закликав експертів МАГАТЕ "не дати окупантам себе обманути" - фото 1
На жаль, окупанти перетворили ЗАЕС на катівню, де піддають тортурам працівників цієї електростанції, щоб вони, боронь Боже, не сказали всіє правди. Там є багато зброї, оприлюднені фотографії чотирьох пробоїн даху електростанції. Отож ми просимо світ про об’єктивну оцінку цієї небезпеки і закликаємо всіх докласти максимальних зусиль, щоб запобігти новій трагедії, наслідки якої потім не зможемо вповні ліквідувати. На цьому наголосив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 188-й день війни Росії проти України.

Глава УГКЦ звернувся до світового співтовариства з приводу нових дуже загрозливих обставин, які створилися довкола Запорізької АЕС.

«Ми знаємо, що цими днями міжнародна агенція з атомної енергетики нарешті отримає доступ до цієї електростанції і зможе оцінити небезпеки та ризики, які там існують для України, Європи і світу. У зв’язку з цим прохаю, щоб міжнародні експерти не дали себе обманути окупантам, які бажають видати бажане за дійсне», — попросив він.

Місія МАГАТЕ вирушила з Києва до Запорізької АЕС, аби оглянути ситуацію та встановити постійне представництво. Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Маріано Гроссі на брифінгу в Києві.

«Ми нарешті вирушаємо після шести місяців зусиль. МАГАТЕ прямує на Запорізьку АЕС. Як ви знаєте, ми маємо дуже важливу задачу там – попрацювати і оглянути справжню ситуацію там, допомогти стабілізувати ситуацію наскільки це можливо», - сказав він.

Очільник МАГАТЕ додав, що місія планує провести на станції декілька днів, зокрема поспілкуватися з персоналом, і доповісти за підсумками поїздки. За словами Гроссі, організація також має намір встановити на станції постійне представництво.

Крім того, генеральний директор зауважив, що МАГАТЕ вперше перетинає фронт: «Ми прямуємо до зони бойових дій, до окупованих територій. Це вимагає чітких гарантій не тільки від рф, але й від України. Ми мали змогу це забезпечити».

Додамо, місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на чолі з її главою Рафаелем Гроссі прибула до української столиці напередодні запланованого візиту на ЗАЕС, найбільшу атомну станцію в Європі.

З 4 березня захоплена російськими військовими, відтоді на майданчику станції загарбники розміщують військову техніку та боєприпаси, обстрілюють прилеглу територію.

ООН, США та Україна закликали РФ до виведення військової техніки та особового складу з ядерного об’єкта.