• Головна
  • Новини
  • Україна і світ
  • Глава УГКЦ закликав єпископів Європи підтримати Україну у відновленні миру та в подоланні кризи у світовому православ’ї...

Глава УГКЦ закликав єпископів Європи підтримати Україну у відновленні миру та в подоланні кризи у світовому православ’ї

Глава УГКЦ закликав єпископів Європи підтримати Україну у відновленні миру та в подоланні кризи у світовому православ’ї - фото 1
В рамках Пленарної Асамблеї Ради Єпископських Конференцій Європи відбулася зустріч з кардиналом П’єтро Пароліном, Держсекретарем Святого Престолу. У своїй промові кардинал Паролін наголосив, що побудова миру у сучасному світі є найголовнішим дипломатичним завданням Святого Престолу.

«Усвідомлюючи свою релігійну природу та вселенську місію, Святий Престол докладає всіх зусиль для побудови миру у сучасному світі, у радикальний спосіб відкидаючи війну як інструмент вирішення конфліктів між державами. Лише в дусі довіри, діалогу та солідарності між усіма, хто несе відповідальність у міжнародних відносинах, а також у щоденних побутових обставинах, можна будувати справжній мир як дар прощення та примирення, дружніх та братерніх відносин, істини та любові», – наголосив кардинал Паролін у своєму слові до очільників європейських єпископатів.

Блаженніший Святослав подякував Держсекретарю Святого Престолу за «постійні дипломатичні зусилля для досягнення миру в Європі» та наголосив, що «Україна вже восьмий рік страждає від російської агресії на Сході країни і війна в Україні – це війна у Європі». Глава УГКЦ попросив очільника Святого Престолу та представників європейських єпископських конференцій і надалі допомагати Україні у її праві на відновлення справедливого миру.

У контексті розмови кардинала Пароліна про сучасну екуменічну ситуацію в Європі, Блаженіший Святослав наголосив, що тема екуменізму для України має важливе життєве значення. «Сьогодні Україна є місцем протистояння між двома патріархатами. Дуже важливо, що обидві сторони цього протистояння визнають Католицьку Церкву як їхнього співрозмовника. Тому ми мусимо докласти усіх зусиль для подолання сучасної кризи у світовому православ’ї». Глава УГКЦ пригадав, що під час нещодавньої Зустрічі Східних католицьких єпископів Європи у Будапешті було знову заявлено про готовність створення Missio Ecumenica Східних католицьких Церков Європи на основі екуменічної карти CCEE, підписаної у Страсбурзі.

Як РІСУ інформувала, з 23-26 вересня у Римі відбувалася Пленарна Асамблея Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE). Цього року інституція, котра об’єднає єпископські конференції європейського континенту, відзначає свій 50-літній ювілей.

Ювілейна зустріч Ради єпископських конференцій Європи була присвячена темі «Чого очікує сучасна Європа від Церкви».

Рада єпископських конференцій Європи включає в себе 33 діючі європейські єпископські конференції в особі їх президентів, а також Главу Синоду єпископів УГКЦ, архиєпископів Люксембургу та Князівства Монако, архиєпископа маронітів Кіпру, єпископа Кишинівського (Молдова), єпархіального єпископа Мукачівського і Апостольського адміністратора Естонії. Діючий Голова - кардинал Анджело Баньяско. Секретаріат базується в Санкт-Ґаллені (Швейцарія).