Глава УГКЦ зустрівся з послом Нідерландів в Україні
Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Під час зустрічі Блаженніший Святослав та посол Йеннес де Мол обговорили широкий спектр питань, зосередившись на причинах російської агресії і шляхах досягнення миру в Україні, гуманітарній ситуації та ролі Нідерландів і УГКЦ у підтримці українського народу.
Пан Йеннес, який під час перебування в Україні вивчив українську мову, наголосив на своїй підтримці України та запевнив у подальшій допомозі з боку Нідерландів. Він також висловив зацікавленість у продовженні співпраці з УГКЦ.
Блаженніший Святослав насамперед подякував послу за те, що вивчив українську мову, назвавши це «виявом великої поваги до нашого народу». Предстоятель також зазначив, що війна в Україні стала не лише боротьбою українців за існування, але й протистоянням двох проектів майбутнього: імперського Росії та мирного, демократичного України.
Глава УГКЦ розповів про зусилля Церкви щодо духовної підтримки українців, зокрема через душпастирство горювання і зцілення ран війни, а також щодо надання гуманітарної допомоги й адвокації українського питання у світі. Він наголосив на важливості міжнародної солідарності з Україною.
Окремо обговорювалося питання майбутнього Саміту миру у Швейцарії, який має стати платформою для пошуку мирного врегулювання російсько-української війни. Блаженніший Святослав зауважив, що саміт буде нагодою для держав-учасниць з усього світу спільно опрацювати принципи майбутньої формули миру, що грунтується на повазі до міжнародного права.
Глава УГКЦ із прикрістю констатував, що спостерігає мутацію міжнародного права. «Ніхто не говорить про суверенітет малих країн, серед яких і Нідерланди, але про геополітичні інтереси, не про права суверенних держав, але про геополітичні інтереси світових потуг! І це реальна небезпека. Тому спільний пошук мирної формули не лише для України, але для всього світу, є такий важливий», — наголосив Предстоятель УГКЦ.
Погодившись із цим твердженням, посол Нідерландів додав, що для його країни, на території якої розташований Міжнародний кримінальний суд у Гаазі, одним із пріоритетів є розслідування і засудження воєнних злочинів росії, а відтак встановлення справедливості.
Пан Йеннес де Мол зазначив, що завершує свою дипломатичну місію, маючи велику емпатію до України. «Серед усіх країн, де я був послом, найважче залишати саме Україну. Я почуваюся частиною українського суспільства», — сказав він.
«Українці очікують, що Ви нас не покинете, — додав на завершення Блаженніший Святослав. — Ми пройдемо через біль, але для нас важливо мати певність, що цей біль не марний. Для нас важливо знати, що світ — з Україною. Не лише дякувати українцям за відвагу, але бути з нами, допомагати нам, відвідувати нас».