Глава УГКЦ зустрівся з послом Великобританії в Україні

Глава УГКЦ зустрівся з послом Великобританії в Україні - фото 1
Глава УГКЦ Святослав 30 листопада зустрівся з новопризначеним Надзвичайним і повноважним послом Великобританії в Україні Мартіном Гаррісом.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Зустріч відбулася в резиденції Глави УГКЦ у Києві. На ній була також присутня п. Абігейл Кемп, друга секретарка Посольства.

Під час розмови посла Великобританії цікавила мотивація, з якою українці сьогодні відстоюють свою державу, а також те, як пересічний українець бачить обставини війни, та як український народ переживає виклик втоми та болю від війни.

«Розмова була в дуже світлому ключі, адже ми всі, і Європа, і, зокрема, Британія, розуміємо, що Україна не тільки відстоює свою свободу і незалежність, а також своїми грудьми захищає безпеку європейських народів», — розповів Глава УГКЦ.

У ході розмови пан посол виокремив величезну ефективну працю і служіння церковних структур і організацій УГКЦ, зокрема Карітасу, для подолання гуманітарних викликів в Україні. Він запевнив, що Посольство Британії готове підтримувати гумантіарні проекти УГКЦ.

Під час зустрічі Глава УГКЦ та посол Великобританії в Україні окремо говорили про наростаючу травму війни, яку переживає український народ — травму, яка пов’язана з війною і особистим досвідом війни, а відтак душпастирським викликом, який має сьогодні зокрема й Українська Греко-Католицька Церква.

На думку учасників зустрічі, сьогодні перемога України залежить не лише від здатності і оснащеності українського війська на полі бою, але так само від здатності українського народу впоратися з викликами травм війни. І тут терапевтична роль служіння Церкви стає справді на рівень національної безпеки.

Предстоятель Церкви подякував народові Великобританії за величезну підтримку і солідарність, а особливо за те, як Британія з особливим співчуттям і відкритістю ставиться до українських емігрантів, які перебувають на території Об’єднаного Королівства.

Окрім цього, слова вдячності Блаженніший Святослав передав Його величності Королю Карлові за те, що він уже декілька разів відвідував Катедральний собор Пресвятої Родини в Лондоні. Цим засвідчував свою солідарність з нашим народом.

Слід зауважити, що розмова Блаженнішого Святослава з Послом Великобританії в Україні відбулась українською мовою. Пан Мартін Гарріс досконало вивчив українську мову на спеціальній програмі для іноземців при Українському католицькому університеті.

На згадку про зустріч Блаженніший Святослав подарував гостям медаль, яку було видано в межах святкування 1125-річчя давнього Галича. При цьому він пояснив ідею Києво-Галицької вісі в історії України.