Глави Церков звернулися до українців з приводу росту домашнього насильства

Цього року в Україні майже вдвічі зріс рівень домашнього насильства. Про це у Facebook повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

«Каталізатором цього явища, на жаль, стала й пандемія. Унаслідок зростання безробіття, самоізоляції та з інших причин рівень домашнього насильства у країні зріс, і проблема нагально потребує вирішення», — написала вона.

За словами Венедіктової, цього року в Україні за статтею про домашнє насильство зареєстровано понад 2,7 тисячі правопорушень, минулого року — 1,5 тисячі. У 2020 році 1,7 тисячі проваджень направлено до суду з обвинувальними актами, проти 758 торік.

Додамо Україна має нарешті ратифікувати Стамбульську конвенцію про запобігання насильства щодо жінок та домашнього насильства.

Глави Церков не залишилися осторонь проблем домашнього насилля.

Глава УГКЦ Патріарх Святослав у фесбук поширив заклик: "Уникаймо будь-якого насильства – у словах і вчинках – передусім у родинному колі, у стосунках чоловіка і жінки чи батьків і дітей!".

"Будь-яке насильство – це кричуще порушення прав людини та християнських цінностей. Зокрема, і домашнє насильство не повинно мати місця у нашому житті, бо родина – це домашня Церква", - констатував предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній.

"Насильство ламає усю сім’ю, нещадно б’є по дитячому психічному здоров’ю та руйнує родини. Так, за словами апостола Павла, Любов довготерпить, але вона і милосердствує. Насильству не місце поруч із любов’ю: якщо б’є – то вбиває любов, а не любить. Саме тому сьогодні, у Міжнародний день боротьби проти насильства над жінками, звертаюсь до кожної українки – не мовчіть і не терпіть насильства над собою та своїми дітьми. Якщо вам складно на душі й страх чатує у вашому серці, приходьте до наших храмів. Там ви можете отримати пораду та підтримку", - додав предстоятель Православної Церкви України.