Голова COMECE вітає рішення Європейської Ради щодо України

Голова COMECE вітає рішення Європейської Ради щодо України - фото 1
Інтеграція східноєвропейських та західнобалканських країн має стратегічне значення для процвітання європейського континенту. На цьому наголошує єпископ Мар’яно Крочята, Голова Комісії єпископатів Європейського Союзу.

Про це інформує Радіо Ватикану.

«Від імені єпископів Європейського Союзу хочу привітати Україну та Молдову з історичними рішеннями, прийнятими Європейською Радою щодо відкриття переговорів про вступ до ЄС, а також Грузію з наданням статусу країни-кандидата. Я також висловлюю сподівання, що переговори про вступ можуть незабаром розпочатися з Боснією і Герцеговиною, як тільки будуть досягнуті необхідні критерії», – йдеться у заяві, яку в п’ятницю, 15 грудня 2023 р., поширив єпископ Мар'яно Крочята, Голова Комісії єпископатів Європейського Союзу (COMECE), коментуючи рішення, яке напередодні прийняла Європейська Рада.

За словами єрарха, ці рішення є «потужним сигналом надії для громадян країн, що прагнуть до майбутнього членства в ЄС, які довго чекали цього моменту з вірою, терпеливо переносячи труднощі та жертви». Він додає, що «успішна інтеграція до ЄС західнобалканських, а також східноєвропейських країн має стратегічне значення для стабільності, процвітання і миру на європейському континенті», однак підкреслює, що «гідний довіри процес розширення ЄС вимагає не лише від країн-кандидатів подальшого проведення необхідних реформ, але й того, щоб сам Союз був готовий до швидкого прийняття нових членів».

«Більший і різноманітніший ЄС повинен буде не лише переосмислити певні політичні, адміністративні та бюджетні питання, але й заново відкрити для себе нашу спільну ціннісну основу та особливі зв'язки, які об'єднують нас як європейську сім'ю», – наголошує очільник COMECE.

Нагадаємо, Європейська Рада 14 грудня вирішила почати переговори про вступ до ЄС для України.

Переговори про вступ до ЄС - це передостанній етап перед приєднанням до Євросоюзу.

Після нього лишається ще одна сходинка - процедура підготовки формальностей для прийняття країни до спільноти. Тож офіційний початок перемовин означає, що Україна виконала низку рекомендацій, які вона одержала, ставши кандидатом у члени ЄС влітку 2022 року.

Статус кандидата на членство в ЄС Україна отримала у червні 2022 року.

Після ухвалення рішення про початок переговорів робота, фактично, переходить з політичного у цілком технічний етап. Єврокомісія одразу розпочинає готувати технічні аспекти переговорів з Україною про членство, яку можуть затвердити вже на наступному саміті ЄС у березні 2024 року.

Теги: #ЄС