Голова Держетнополітики: Якщо УПЦ МП захоче увійти до ПЦУ, я запропоную справедливу модель

22 серпня, 10:30
Держава
Голова Держетнополітики: Якщо УПЦ МП захоче увійти до ПЦУ, я запропоную справедливу модель - фото 1
Голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський заявляє, що якщо предстоятель Української Православної Церкви Московського Патріархату Митрополит Онуфрій до нього звернеться з бажанням увійти до Православної Церкви України, він запропонує справедливу модель.

"Якщо УПЦ розірве свої відносини і вийде зі складу Російської Церкви, вона вільна далі вирішувати свою канонічну долю. Може звернутися до всіх православних Церков і сказати: давайте скличемо щодо цього Православний Собор", - сказав Єленський журналістам у середу в Києві.

Щодо того, як УПЦ МП за бажання може увійти до Православної Церкви України, то Єленський заявив, що може намалювати модель, де не буде "принижених і ображених, переможців і переможених, де кожен залишиться при своїх", якщо до нього звернеться Митрополит Онуфрій.

У свою чергу голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв наголосив, що зі Вселенським патріархом Варфоломієм не обговорювали питання надання УПЦ томосу або екзархату, оскільки це, на його думку, абсолютно неможливо.

"У мене була бесіда з Митрополитом Онуфрієм... Я йому сказав, що ми не вимагаємо від нього приєднається до іншої Церкви, говорив, що ми не вимагаємо перейти на новий календар тощо, що йдеться лише про розрив зв'язків із Москвою", - сказав Єленський, коментуючи комунікацію з Митрополитом Онуфрієм.

Він також розповів, що тими ж днями до Онуфрія звернулися 400 священиків УПЦ (МП) із закликом зібрати Собор і розірвати зв'язки з РФ.

"Він не прийняв делегацію 400 священиків і двох митрополитів. Тому говорити, звісно, потрібно. Я вважаю, що УПЦ може розірвати відносини з Москвою навіть на етапі судового розгляду", - зазначив він.

Єленський наголосив, що взаємодія з Онуфрієм не буде у форматі консультацій, але від проведення діалогу Держетнополітики не відмовляється.

У свою чергу Потураєв наголосив, що ті 400 священнослужителів є опозиційним рухом усередині УПЦ МП.

Як повідомлялося, 20 серпня Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт, що забороняє діяльність в Україні релігійних організацій, афілійованих із Російською православною церквою (№ 8371 "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій").