Головний рабин Москви залишив РФ після відмови підтримати війну проти України

09.06.2022, 10:42
Світові
Головний рабин Москви залишив РФ після відмови підтримати війну проти України - фото 1
Головний рабин Москви Пінхас Гольдшмідт виїхав із Росії після початку повномасштабного вторгнення РФ до України.

Він і його дружина Дара Гольдшмідт зазнали тиску з боку російської влади, яка вимагала від них публічної підтримки "спецоперації" в Україні, але вони відмовилися. Про це написала в Twitter їхня невістка, журналістка Авіталь Чижик-Гольдшмідт 7 червня, передає DW.

За її словами, рабин із дружиною відлетіли до Угорщини за два тижні після початку війни і потім відвідали кілька країн Східної Європи, де збирали гроші на допомогу українським біженцям. Після цього вони прибули до Єрусалима, розповіла Чижик-Гольдшмідт.

"Зараз вони перебувають у вигнанні із спільноти, в якій вони любили, будували та виховували своїх дітей понад 33 роки", - написала вона.

Водночас, журналістка опублікувала посилання на статтю французького видання Le Figaro, яке також повідомило про від'їзд головного рабина Москви з РФ у зв'язку з відмовою підтримати війну в Україні. За інформацією газети, на Гольдшмідта чинили тиск Кремль та ФСБ.

В інтерв'ю "Медузі" представник Гольдшмідта зазначив, що рабину "порадили поки що не повертатися до Москви". Тим часом у Московській хоральній синагозі в інтерв'ю телеканалу RTVI спростували інформацію про політичні причини від'їзду з РФ Гольдшмідта та заявили, що він повернеться.

"Ні, це не так, абсолютно хибна інформація. У нього спочатку онук народився, а потім батько у лікарні опинився, тому він тимчасово виїхав", - повідомили у синагозі.

Пінхас Гольдшмідт з 2011 року очолює Раду рабинів Європи (CER), в яку входять близько 1000 рабинів. Нещодавно його також переобрали головним рабином Москви на сім років. За даними Jerusalem Post, проти його обрання виступало багато представників місцевої єврейської громади, але цю кандидатуру успішно підтримали ізраїльські рабини.