Головний рабин Росії закликав Лаврова вибачитися за слова про "євреїв-антисемітів", рабин Києва назвав їх - "жахливою брехнею"

Головний рабин Росії закликав Лаврова вибачитися за слова про "євреїв-антисемітів", рабин Києва назвав їх - "жахливою брехнею" - фото 1
Головний рабин Росії Берл Лазар шокований заявами російського міністра Сергія Лаврова про те, що "євреї є найбільш запеклими антисемітами", і закликав його публічно перепросити за ці слова.

Коментар Лазара поширив Jewish Telegraphic Association, повідомляє "Українська правда".

"Я не вважаю себе уповноваженим давати поради голові російської дипломатії, але було би непогано, якби він вибачився перед євреями і просто визнав свою помилку.

Я думаю, після такого інцидент можна було би вважати усунутим і перегорнути сторінку".

Рабин додав, що не поділяє думку про ототожнення дій російської влади в Україні з діями радянської армії під час Другої світової війни.

Він пояснив, що звинувачення українців у "неонацизмі" з боку російської влади применшує подвиг і героїзм тих радянських військових, які звільнили концтабір Аушвіц і встановили червоний "прапор перемоги" над Райхстаґом у Берліні.

Довідково: Лазаря вважають наближеним до російського президента Володимира Путіна. Він очолює Федерацією єврейських громад Росії – об’єднання, що пов’язане з напрямом любавицького хасидизму.

Йонатан Бін'ямін Маркович - головний рабин Києва піддав жорсткій критиці слова Лаврова. У програмі ТСН він сказав наступне:

"Слухатит такі дуниці це - жах. Сьогодні хтось в Росії намагається розпалити тему антисмітизму. В Україні немає антисемітизму. Наш Президент далекий від антисемітизму і звинувачувати його в цьому - це брехня, це жах. Уряд Ізраїлю має жорстко відреагувати на заяви Лаврова. Не можна дозволити, щоб такі слова, такі ідеї взагалі існували. Такі фрази можуть використати нерозумні люди. Це потрібно засудити, щоб ніхто цим не скористався.

Нагадаємо, Глава МЗС РФ Лавров згадав про єврейське коріння Президента України Володимира Зеленського і заявив, що "у Гітлера теж була єврейська кров".

В Офісі президента України назвали заяву глави російської дипломатії печерним антисемітизмом.

Ізраїль різко відреагував на таку заяву, звинувативши Лаврова в расизмі.