Головуючий у Раді Церков Глава УГКЦ за запровадження повноцінної душпастирської опіки у сфері охорони здоров’я

24 квітня, 08:10
Держава
Головуючий у Раді Церков Глава УГКЦ за запровадження повноцінної душпастирської опіки у сфері охорони здоров’я - фото 1
Предстоятель УГКЦ Патріарх Святослав під час робочої зустрічі 23 квітня ВРЦіРО з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем висловив сподівання на запровадження повноцінної душпастирської опіки у сфері охорони здоров’я.

«Присутність медичного капелана є дуже важливою не тільки для пацієнтів чи хворих, а й для медичних працівників, які сьогодні є в центрі нашої уваги і молитви. Вони перебувають на передовій боротьби з коронавірусом. Ми за них молимося, але також хочемо бути поруч, щоб підтримати. Це питання завжди слід мати в центрі уваги», – сказав він.

Слова Патріарха Святослава оприлюднив Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав додав, що присутність капелана є дуже важливою і в пенітенціарній сфері, і пригадав про необхідність офіційного працевлаштування капеланів.

Глава УГКЦ звернув увагу на важливість юридичного впорядкування питання комерційного сурогатного материнства. За його словами, у цьому питанні важливо шукати певний міжнародний досвід правильного врегулювання, щоб досягнути позитивних результатів, захистити наших жінок, а відтак перешкодити торгівлі людьми.

Крім цього, Блаженніший Святослав розповів очільнику українського Уряду про цілу низку важливих зустрічей Ради Церков з Міністерством охорони здоров’я, зокрема з Центром громадського здоров’я, з міністрами освіти та екології.

Головуючий у ВРЦіРО висловив сподівання, що завдяки співпраці держава та релігійне середовище матиме спільну політику щодо різноманітних важливих питань.

Як йдеться у повідомленні, Прем’єр-міністр України подякував представникам Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій за розуміння потреби введення державою вимушених тимчасових обмежень та за підтримку в популяризації процесу вакцинації населення від Covid-19.

Денис Шмигаль пригадав, що Уряд України прирівняв священнослужителів до соціальних працівників.

«Священнослужителі, – пояснив він, – проводять дуже багато роботи з людьми, є лідерами своїх громад, що варте особливої уваги з боку держави».

Як РІСУ інформувала, на зустрічі було обговорено питання дотримання карантинних обмежень та рекомендацій під час відзначення релігійних свят, зокрема Великодніх.