"Гоніння" на УПЦ МП існують тільки у віртуальному просторі промосковської пропаганди, - о. Андрій Дудченко

17.02.2022, 08:30
Держава
"Гоніння" на УПЦ МП існують тільки у віртуальному просторі промосковської пропаганди, - о. Андрій Дудченко - фото 1
Колишній клірик УПЦ МП, а сьогодні протоєрей ПЦУ, відомий богослов, публіцист о. Андрій Дудченко  заявив, що насправді юрисдикція УПЦ Московського Патріархату вільно служить, будує та освячує нові церкви, ходить хресними ходами і ніхто цього не забороняє.

У своєму дописі на Фейсбук Андрій Дудченко зауважує: "Як це не дивно, палки в колеса від чинної влади часом отримують прихильники не УПЦ МП, а ПЦУ".

На підтвердження цього він розповів про одну із ситуацій:

"Десь на безкраїх просторах омріяної давно існує жива, дієва і відверто проукраїнська громада в лоні УПЦ МП. За останні роки, особливо від початку російської агресії, настоятель та громада збудували під кригою московських неправд свій світ. Всі богослужіння в цій парафії проводяться українською мовою. Громада була би рада приєднатися до ПЦУ, тим більше що і з місцевим єпископом ПЦУ давно знайомі та в добрих стосунках. Що ж заважає? Настоятель розповідає, що обласна влада фактично унеможливила перереєстрацію громад. А без громади священик йти не хоче. В області є негласне розпорядження від 2019 року. Архиєрейські хлопці (УПЦ МП) бравували, що як тільки заява про зміну церковної юрисдикції поступить до ОДА, вони одразу матимуть копію. А місцева єпархія УПЦ МП має домовленість з місцевими "титушками" про співпрацю. Громада дивиться на Вінниччину, де низка парафій, які долучилися до ПЦУ разом зі своїм єпископом, досі б'ються в судових конвульсіях за храми, і не хоче переоцінити власну перспективу".