Греко-католики Франківська поскаржаться правоохоронцям на УПЦ МП через неправдиві звинувачення

Греко-католики Франківська поскаржаться правоохоронцям на УПЦ МП через неправдиві звинувачення - фото 1
Офіційний веб-ресурс Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (Московського Патріархату) 9 липня опублікував нічим непідтверджене звинувачення про те, що в храмах УГКЦ Івано-Франківська буцімто закликають вірян захоплювати церкви Української Православної Церкви (Московського Патріархату).

У зв’язку з цим Івано-Франківське Архієпархіальне управління УГКЦ офіційно заявляє, що жоден наш священнослужитель не чинив вищезазначених закликів. Тому необґрунтовані звинувачення з боку УПЦ (Московського патріархату) розцінюємо як незрозумілий жест провокативного характеру, повідомляє сайт єпархії.

Через це вимагаємо негайного спростування недостовірної інформації, що приносить моральну шкоду УГКЦ та її вірним, як і всім українцям, які вже і без того сьогодні терплять жахливі наслідки від московської агресії.

У лихоліття війни, яку, як відомо, ганебно благословив Московський Патріарх Кіріл, українським Церквам не слід розпалювати міжконфесійну ворожнечу, а радше об’єднатися у молитві за мир та конкретній допомозі ЗСУ, внутрішньо переміщеним особам та всім потребуючим.

Відкрито заявляємо, що у випадку відсутності негайного спростування недостовірної інформації Івано-Франківське Архиєпархіальне управління УГКЦ буде вимушене стати на захист своїх прав та звернутися до правоохоронних органів.

Нагадаємо, Інформаційно-просвітницький УПЦ МП відділ опублікував новину, у якій стверджувалося, що у церквах УГКЦ Івано-Франківська агітують віруючих приходити в храми Моспатріархату на Богослужіння та влаштовувати там провокації. Про це нібито стало відомо парафіянам останнього у місті храму УПЦ МП - кафедрального собору Різдва Христового.

На початку липня цього року громада цього храму звернулась до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення у зв’язку з неправомірною реєстрацією Івано-Франківською ОДА (ОВА) нової редакції статуту громади собору Різдва Христового.