Громада УПЦ МП вимагає притягти до відповідальності голову Івано-Франківської ОВА і міського очільника Марцінківа

02 липня, 09:07
Держава
Громада УПЦ МП вимагає притягти до відповідальності голову Івано-Франківської ОВА і міського очільника Марцінківа - фото 1
Релігійна громада Різдва Христового УПЦ МП звернулась до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення у зв’язку з неправомірною реєстрацією Івано-Франківською ОДА (ОВА) нової редакції статуту громади собору Різдва Христового.

Про це повідомляє Еспресо з посиланням на Православне Прикарпаття.

Релігійна громада Різдва Христового УПЦ МП ще 19 червня 2022 року звернулась до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення у зв’язку з неправомірною реєстрацією Івано-Франківською ОДА (ОВА) нової редакції статуту релігійної громади собору Різдва Христового.

В заяві зазначається, що групою невідомих осіб вчинено підроблення офіційного документа – протоколу парафіяльних зборів громади собору Різдва Христового.

"У відповідь на запит на публічну інформацію, який направила Івано-Франківська єпархія УПЦ, Івано-Франківська ОДА (ОВА) надала копію засвідченого розпорядження про реєстрацію нової редакції статуту релігійної організації "Релігійної громади УПЦ (ПЦУ) Різдва Христового м. Івано-Франківська". Релігійна громада Різдва Христового просить правоохоронні органи відкрити кримінальне провадження, внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування за наведеними фактами за ознаками злочинів, передбачених ч.1, ч.4 ст. 358, ст.364, ст.366, ст. 161, 180 Кримінального кодексу України. Також з відповідним застереженням Івано-Франківська єпархія УПЦ звернулася до голови Івано-Франківської ОДА (ОВА) Світлани Оніщук", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, в Івано-Франківську 26 червня священики собору Різдва Христового провели парафіяльні збори, де закликали паству проголосувати за вірність УПЦ Московського Патріархату на чолі з митрополитом Онуфрієм.

В Івано-Франківську створять Раду Церков, щоб вирішувати конфліктні ситуації.