Греко-католики США провели найбільшу прощу, на якій вручено найвищу нагороду УГКЦ - орден Митрополита Шептицького

Греко-католики США провели найбільшу прощу, на якій вручено найвищу нагороду УГКЦ - орден Митрополита Шептицького - фото 1
14-15 серпня відбулася 67-ма Успенська Проща в Слоутсбурзі, штат Нью-Йорк, яка є найбільшою прощею українців-католиків в Сполучених Штатах Америки. Про це РІСУ повідомили у Службі комунікації Філадельфійської архиєпархії.

Прощу проводило Згромадження сестер-служебниць Непорочної Діви Марії у Слоутсбурзі, штат Нью-Йорк. Свято Успіння Богородиці — особливий день для сестер-служебниць у цілому світі, адже 27 серпня 1892 року відбулося урочисте посвячення першого дому Сестер Служебниць у с. Жужелі та прийняття перших шести кандидаток.

Темою цьогорічної прощі сестри-служебниці обрали «Марія, Мати Спасителя, та Йосиф, Праведний Обручник, підтримайте нас у Божому Провидінні».

Греко-католики США провели найбільшу прощу, на якій вручено найвищу нагороду УГКЦ - орден Митрополита Шептицького - фото 77302

 

Святкову Літургію 15 серпня очолили архиєпископ-митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк, єпарх Стемфордський владика Павло Хомницький та єпарх Пармський владика Богдан Данило, з якими співслужили священики митрополії УГКЦ в США. Численні вірні традиційно з’їхалися на прощу з різних куточків.

У проповіді митрополит Ґудзяк зазначив, що в УГКЦ празник Успіння є поширений — є багато церков, катедр, велика частина прощ відбувається саме на Успіння Богородиці. У своїй проповіді він дав прочанам невеличке завдання — розповісти іншим про суть празника Успіння Богородиці.

Цьогорічна проща в Слоутсбурзі стала особливою нагодою привітати владику-емерита Василя Лостена, який цього року відзначає 50-ту річницю свого єпископського служіння.

Греко-католики США провели найбільшу прощу, на якій вручено найвищу нагороду УГКЦ - орден Митрополита Шептицького - фото 77305

 

Митрополит Борис Ґудзяк перечислив заслуги владики Лостена:

«У Філадельфії владика Василь збудував дім для старших людей, який тепер є знаком нашого служіння ширшому суспільству, бо там багато не-українців, він був рушійною силою святкувань 1000-ліття Хрещення України-Руси і завдяки йому з’явилися мозаїки святих Володимира і Ольги у соборі святого Петра в Римі».

Греко-католики США провели найбільшу прощу, на якій вручено найвищу нагороду УГКЦ - орден Митрополита Шептицького - фото 77303
Греко-католики США провели найбільшу прощу, на якій вручено найвищу нагороду УГКЦ - орден Митрополита Шептицького - фото 77304

 

Також під час прощі від імені глави УГКЦ і членів Синоду єпископів митрополит Борис Ґудзяк вручив Карлові Андерсонові, який 20 років очолював «Лицарів Колумба» у всьому світі, найвищу нагороду Української Греко-Католицької Церкви — орден митрополита Андрея Шептицького. Карл Андерсон став сьомим кавалером цього ордену.

Греко-католики США провели найбільшу прощу, на якій вручено найвищу нагороду УГКЦ - орден Митрополита Шептицького - фото 77307

 

Греко-католики США провели найбільшу прощу, на якій вручено найвищу нагороду УГКЦ - орден Митрополита Шептицького - фото 77301

 

Цією відзнакою УГКЦ нагороджує фізичних осіб, громадські чи церковні інституції, представників Церков і релігійних спільнот, а також світських осіб, зокрема громадських діячів, які своєю працею втілюють в життя принципи і засади, якими жив і служив Церкві та народові праведний митрополит Андрей Шептицький.

«Лицарі Колумба» — це найбільша мирянська організація чоловіків-католиків в Америці, яка у всьому світі нараховує більше, ніж два мільйони членів.

«Лицарі віддають мільйони годин волонтерської праці та десятки мільйонів доларів на благодійність. Пан Андерсон проводив програму ультра-звукової діагностики, що зберегла життя тисяч немовлят – матері змогли побачити своїх дітей ще в утробі і відмовилися від думки перервати вагітність. Він також активно підтримував ініціативу створення гілки «Лицарів Колумба» в Україні», — зазначив митрополит Борис Ґудзяк, вручаючи нагороду.

Багатолітній Найвищий лицар «Лицарів Колумба» зауважив, що сучасна діаспора Української Греко-Католицької Церкви має завдання, яке не може виконати ніхто інший. Це завдання бути прикладом тих, хто досвідчує великі страждання, але при тому не перестає свідчити про Бога. Він наголосив: «Саме такого свідчення сьогодні потребують християни у всьому світі, а особливо наші брати-католики тут, у Сполучених Штатах Америки, оскільки ми всі стикаємось із викликами секулярного суспільства, яке стає дедалі ворожішим».