Громада ПЦУ виграла справу проти УПЦ МП у Луцькому суді

Луцький міськрайонний суд відмовився задовольнити вимогу священника Московського Патріархату, який раніше був настоятелем храму в с. Шепель Луцького районного деканату.

За повідомленням теперішнього очільника парафії протоєрея Віктора Ліпчика, суд розглядав позов щодо скасування нових реєстрації та статуту релігійної громади. Про це йдеться у повідомленні Волинської єпархії ПЦУ.

Душпастир і парафіяни задоволені цим рішенням, тож 18 липня, в неділю, після Божественної Літургії в церкві Успіння Пресвятої Богородиці відправили подячний молебень.

Нагадаємо, два роки тому громада вирішила вийти з юрисдикції Московського Патріархату і возз’єднатися з Православною Церквою України. Але тодішній настоятель о. Микола Іллюк не підтримав цього почину.

Віряни влаштували збори, зібрали підписи та звернулися до Управління Волинської єпархії ПЦУ з проханням прийняти їх. Священник подав до суду позов щодо скасування нових реєстрації й статуту, визнання неправомірними рішення зборів та інших інстанцій, які видавали документи про реєстрацію і стосовно діяльності парафії під нашою юрисдикцією.

Також колишній настоятель подав ще один позов щодо церковного будинку, бажаючи забрати його собі. Ця судова справа ще триває. І як ми розповідали раніше, сторона позивача знаходить постійно способи, аби затягнути процес.

19 червня цього року громада провела збори-мітинг, аби захистити свої права та надати розголосу судовій тяганині заради суспільної підтримки.