Громадськість УПЦ (МП) закликала Президента надати УПЦ "статус домінуючої" Церкви в Україні
10 квітня в Києві відбулися збори громадськості Української Православної Церкви (Московський Патріархат), в якому взяв участь православний актив зі столичного регіону, Чернігова, Вінниці, Одеси, Миколаєва, Рівного, інших регіонів України. Присутні прийняли резолюцію, а також висловили рішуче нерозуміння дій Президента країни Віктора Януковича, який отримав благословення від Патріарха Кирила, але "замість зміцнення «Русского мира»" веде Україну в "чужу і ворожу" Європу.
За повідомленням «Релігії в Україні», головними дійовими особами зібрання стали голова ВГО "Православний вибір" і Православного братства Олександра Невського, один із керівників руху росіян України (ВКСОРС) Юрій Єгоров, голова Союзу православних братств України (СПБУ) Валентин Лукіяник, голова громадської організації "Народний собор" Ігор Друзь ( він же – помічник архиєпископа Львівського Августина), представники "Київського губернського відділення Союзу Російського Народу" та низка інших організацій.
Учасники зборів прийняли звернення до Президента України В. Януковича, "якого православна громадськість активно підтримувала на президентських виборах, із закликом припинити інтегрувати Україну в чужу і ворожу західну цивілізаційно-державну структуру – Євросоюз". Віруючі закликали Президента, прем'єр-міністра, Верховну Раду "надати канонічній Првославній Церкві в Україні статус домінуючої. Як сказано у повідомленні: Церква з більш ніж 1000-річною історією, яка сформувала генотип нашого народу, до якої і сьогодні відносить себе його переважна більшість, не повинна мати такі ж права і статус, як всі інші конфесії, особливо новоспечені секти".
Православні активісти в своїх виступах висловлювали нерозуміння того, що «Віктор Янукович, який позиціонує себе як православна людина, отримавши благословення на свою президентську діяльність у Предстоятеля РПЦ Патріарха Кирила та Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира, замість зміцнення «Русского мира», де Україна історично займає одне з центральних місць, ставить задачу інтеграції в західну цивілізацію».
На зборах також було прийнято рішення звернутися до влади з вимогою надати російській мові статус другої державної.