• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Грузинська Патріархія засудила митрополита, який порівняв голодування Саакашвілі з Великим Постом...

Грузинська Патріархія засудила митрополита, який порівняв голодування Саакашвілі з Великим Постом

12.11.2021, 16:02
Світові
Грузинська Патріархія засудила митрополита, який порівняв голодування Саакашвілі з Великим Постом - фото 1
Грузинська Патріархія визнала недоречною заяву митрополита Ахалкалакського, Кумурдойського та Карського Миколи, який порівняв голодування екс-президента країни Михайла Саакашвілі з Великим постом.

Про це повідомляє Портал-Credo.

Нагадаємо, екс-президента затримали у Грузії 1 жовтня. Раніше його заочно засудили у справах про вбивство банкіра Сандро Гіргвліані та побиття депутата Валерія Гелашвілі. Крім того, його звинувачують у розгоні опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року та розтраті коштів з держбюджету.

8 листопада митрополит Миколай сповідав і причастив Михайла Саакашвілі у в'язниці №12 у Руставі. За словами архиєрея Грузинського Патріархату, про це попросив сам політик. Митрополит Микола заявив, що голодування, яке екс-президент тримає вже 42 дні, є кроком для «примирення та посилення Грузії».

Митрополит Миколай «двічі відвідав у в'язниці третього президента Грузії пана Михайла Саакашвілі, і в обох випадках висловлені ним коментарі викликали у людей сильну тривогу», йдеться в офіційній заяві на сайті Грузинської Патріархії.

У Патріархії наголосили, що особисті погляди митрополита ще більше ускладнили можливість взаємного примирення, а порівняння голодування з Великим Постом визнали неправильним. «Церковний піст – це акт каяття, який здійснюється з надією на прощення гріхів і покаяння… Він не має нічого спільного з формою протесту, мотивованою несправедливим зверненням, у якому голодуючий перекладає відповідальність за можливі тяжкі наслідки на іншого», – наголошується у заяві.

Раніше митрополит Микола та низка інших високопоставлених ієрархів Грузинського Патріархату висловилися на захист Саакашвілі. На їхню думку, саджати колишнього президента у в'язницю – це «невірна практика» для країни, і перші особи держави, хоч і колишні, взагалі не повинні бути ув'язненими.