Грузинська Православна Церква вперше зреагувала на акції протесту
Про це повідомляє Грузія Online, передає Укрінформ.
“Наша країна проходить найскладніший шлях становлення сильної держави, для чого нам потрібно бути дуже обережними як з боку державних інститутів, так і суспільства. Церква, як найбільший об'єднувач і благодійник нашого народу та країни, палко молиться за мир та одностайність”, - ідеться у заяві.
У ГПЦ наголошують, що збереження мирного курсу та незалежності країни є “єдиною можливістю для прогресу”: “Поляризуючі радикальні заяви, ми вважаємо спробою порушити мир, хоч би з якого боку вони поширювалися, особливо з боку духовенства”.
При цьому зауважується, що в соцмережах циркулюють проповіді та окремих священнослужителів, які “зачіпають політичні теми, чи то надмірна “симпатія” до північного сусіда, чи радикальна критика держави”.
У зв'язку з цим ГПЦ заявляє, що такі настанови “чуже офіційному баченню Церкви та загалом християнському духу, що неодноразово озвучувалося в офіційних позиціях патріархії та в особистих висловлюваннях католикоса-патріарха всієї Грузії про шлях євроінтеграції”.
Додамо, 7 березня парламент Грузії у першому читанні схвалив законопроект «Про прозорість іноземного впливу»,який також називають законопроектом про «іноагентів» — на кшталт російського.
Десятки тисяч людей прийшли під будівлю грузинського парламенту, щоб висловити протест. Вони намагалися оточити будівлю парламенту. Поліція розігнала протестувальників водометами та сльозогінним газом. Під час акції протесту в Тбілісі правоохоронці затримали 66 осіб.
Протестувальників підтримала президент Грузії Саломе Зурабішвілі, яка закликала керівну партію "Грузинська мрія" відмовитися від ухвалення законопроекту.