Грузинський богослов повідомив, коли Грузинська Церква визнає ПЦУ

21 січня, 12:01
Православні
Грузинський доктор богослів’я Мамука Путкарадзе висловив сподівання, що Грузинська Православна Церква визнає автокефалію Православної Церкви України щойно з цього питання буде досягнутий консенсус. Тобто, коли всі єпископи, а не більшість, будуть підтримувати визнання ПЦУ.
Грузинський богослов повідомив, коли Грузинська Церква визнає ПЦУ - фото 65349

 

Про це він сказав у коментарі для Духовного Фронту України.

«Ті, хто противиться цьому, вони мотивують це тим, що в Україні поки немає єдності. І це, нібито, їх бентежить. Насправді це відмовки. Але, на жаль, той факт, що у Грузинській Церкві рішення ухвалюються не більшістю голосів, а консенсусом – це і затримує цей крок. Тобто, щоб рішення ухвалили, мають бути всі «за». В іншому випадку рішення не приймуть», – пояснив грузинський богослов.

Він також закликав усіх підносити молитви до Бога, щоб це відбулось.

«Давайте будемо молитись за те, щоб Грузинська церква таки визнала ПЦУ. Цьому є дуже багато прихильників сьогодні в Грузинській церкві».

Московський Патріархат, аж ніяк не може вплинути на це рішення, адже вони намагаються шантажувати вкраденим, «тому їх маніпуляції і залякування, це просто слова», – підкреслив Мамука Путкарадзе.

Він нагадав, як під час свого останнього візиту очільник Відділу зовнішньоцерковних зв’язків РПЦ митрополит Іларіон (Алфєєв) дуже відкрито натякав, що у Грузії можуть бути проблеми через визнання ПЦУ. «Але я вважаю, що він отримав достойну відповідь і від святійшого патріарха і від низки священнослужителів, в тому числі й від мене були декілька статей з цього приводу», – каже Путкарадзе.

«Ми не вважаємо їх шантаж актуальним. Що у випадку визнання Грузинською церквою Православної Церкви України в РПЦ можуть зробити? Визнати автокефалію Абхазії? Приєднати її до себе? Ну так це ж буде рівносильно самогубству Московської патріархії. І вони прекрасно це розуміють. Просто залякують і намагаються шантажувати католікоса-патріарха. Вони (РПЦ, – прим. ред.) намагаються всіма правдами і не правдами чимось шантажувати або залякувати», – підсумував він.