Грузинський Патріархат нагадав РПЦ, що Абхазія є його канонічною територією

Грузинська Церква - фото 1
Грузинська Церква
Джерело фото: svoboda.org
У Патріархії Грузії назвали несподіваним і незрозумілим заяву в.о. глави Абхазької єпархії, єрея Віссаріона Апліа про те, що Богослужіння в храмах Абхазії тимчасово припинені до визначення статусу Абхазької Православної Церкви.

Про це повідомляє Інтерфакс-релігія.

"Остання заява отця Віссаріона Апліа є повністю несподіваною і незрозумілою", - заявив митрополит Горійський і Атенськй Андрій, коментуючи слова єрея Віссаріона про те, що Московський Патріархат повинен вирішити канонічну проблему Абхазії.

За словами митрополита Андрея, коментар якого розповсюдила служба зв'язків з громадськістю Патріархії Грузії, о. Віссаріон є членом Грузинської Церкви.

"Політика, на жаль, робить свій вплив", - сказав він, зазначивши, що в Грузинській Православній Церкві сподіваються, що "Російська Церква, яка однозначно і підкреслено визнала канонічні території Грузинської Церкви", не допустить того, про що заявляє священик Віссаріон Апліа , зокрема визнання самопроголошеної Абхазької Православної Церкви і, тим більше, прийняття її до складу Російської Православної Церкви.

Про те, що в храмах Абхазії до визначення статусу Абхазької єпархії тимчасово припинені Богослужіння, в ефірі абхазького державного телебачення в.о. глави єпархії єрей Віссаріон Апліа заявив 21 лютого.

Він зазначив, що при цьому храми залишаються відкритими для парафіян. "Ми сподівалися і сподіваємося, що Московський Патріархат вирішить нашу церковну ситуацію, статус нашої Абхазької Православної Церкви. Ми не можемо бути частиною Грузинської Церкви, ми не були частиною Грузинської Церкви і не будемо", - заявив священик.

Питання відділення Абхазької єпархії від Грузинського Патріархату обговорюється з моменту закінчення війни 1992-1993 років. Влада Абхазії неодноразово зверталися до Московського Патріархату з проханням врегулювати церковне питання.

Всі Помісні Православні Церкви продовжують вважати територію республіки частиною Грузинської Православної Церкви, незважаючи на те, що після закінчення військових дій на території Абхазії в 1993 році духовенство Грузії покинуло республіку, і грузинські єпископи не мають над Абхазією реальної пастирської влади.

Зараз в Абхазії діють дві самопроголошені юрисдикції - "Священна Митрополія Абхазії", орієнтована на визнання Константинопольського Патріархату, і "Православна Церква Абхазії", повністю залежна від РПЦ і користується підтримкою влади.