Хор Київської духовної академії УПЦ МП зайняв І місце на Міжнародному фестивалі

22.09.2021, 12:47
Культура
Хор Київської духовної академії УПЦ МП зайняв І місце на Міжнародному фестивалі - фото 1
З 13 по 18 вересня у Свято-Троїцькому соборі міста Гайновка Республіки Польща пройшов 40-й щорічний міжнародний музичний фестиваль «Гайновські дні церковної музики».

Фестиваль проходить з благословення Предстоятеля Польської Православної Церкви Митрополита Варшавського і всієї Польщі Савви. Цьогоріч участь у фестивалі взяли понад 400 учасників з Польщі та України, серед яких були академічні, молодіжні та парафіяльні хори.
Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП з посиланням на прес-службу КДАіС.

Завдання хорового фестивалю — не тільки представити майстерність виконання, але й релігійний, молитовний характер церковної музики. На фестиваль традиційно з’їжджаються багато бажаючих долучитись до церковного співу не тільки з Польщі, але з інших країн Європи.

На фестивалі суддям представили твори відомих церковних композиторів.

17 вересня хор Київських духовних шкіл під керівництвом регента архимандрита Романа (Подлубняка) вкотре взяв участь у фестивалі, де отримав І місце у категорії «Академічні хори».

У виконанні хору прозвучали такі твори розспіву Свято-Успенської Києво-Печерської лаври: «Взбранной Воеводе», «В молитвах Неусыпающую Богородицу», «Егда преставление», стихири свята Успіння Пресвятої Богородиці, фрагмент акафісту Успіння Пресвятої Богородиці, перший та дев’ятий ірмоси канону Успіння Пресвятої Богородиці.

Того ж дня, увечері після прослуховувань, в Муніципальному амфітеатрі в Гайновці відбувся традиційний концерт просто неба «Фольклорне свято», участь у якому разом з багатьма хоровими колективами взяв і хор Київських духовних шкіл.

Підсумком фестивального тижня став гала-концерт в Гайновці, де виступили хори переможці, серед яких і хор Київських духовних шкіл, який виконав два твори: «Взбранной Воеводе» та «В молитвах Неусыпающую Богородицу» розспіву Києво-Печерської лаври.

Також хор КДАіС виступив на другому гала-концерті в соборі Святої Софії у місті Білосток, а 19 вересня виконував богослужбові піснеспіви за Божественною літургією у Супрасльському Благовіщенському жіночому монастирі.

Нагадаємо, у 2019 році на ХХХVІІІ Міжнародному фестивалі «Гайновські дні церковної музики» хор Київських духовних шкіл під керівництвом архимандрита Романа (Подлубняка) отримав найвищу нагороду — гран-прі фестивалю.