Блог Дмитра Горєвого_image

Блог Дмитра Горєвого

Релігієзнавець, релігійний журналіст, співзасновник інтернет-проекту Cerkvarium, директор Центру релігійної безпеки

Хрещення Депардьє — це черговий плювок РПЦ у бік Ватикану

07.09.2020, 09:48
Хрещення Депардьє — це черговий плювок РПЦ у бік Ватикану - фото 1
В п’ятницю ввечері стало відомо, що відомий французський актор Жерар Депардьє прийняв православне хрещення. Обряд здійснив митрополит РПЦ Іоанн Реннето. Це той самий єрарх, який нещодавно перейшов з Константинопольського патріархату до лав Московського.

Проте проблема полягає не в цьому. Депард’є — старий алкоголік, який минулого року образливо висловлювався на адресу християн, до того був буддистом та прийняв іслам. Річ не стільки у ньому, скільки в самому відношенні РПЦ до хрещення. Депардьє охрещенний римо-католик. Здійснивши над ним повторне хрещення, в РПЦ порушили 47 Апостольське правило, що забороняє повторне хрещення і вимагає позбавлення сану єрарха, що таке вчинив.

Більше того, цим дійством у Московському патріархаті черговий раз плюнули в бік Католицької Церкви. Фактично РПЦ вважає католиків нехристями, якщо вони перехрещують християн західної Церкви. Раніше таке було тільки по відношенню до православних українців з УПЦ КП чи УАПЦ, але тепер вже так ставляться і до мільярдної спільноти католиків.

Хіба цього не достатньо, щоби Курія нарешті відмовилась від своєї ганебної Ост-політики? Росіяни ніколи не мали, і не матимуть філокатолицьких поглядів, то навіщо ж жертвувати перспективою химерної місії замість реальної багатомільйонної пастви в Україні? Хіба не ліпше горобець у жмені, ніж химерний журавель у небі?

Теги: #Блоги

Останні новини

Вчора