Християни-медики обговорили проблеми вітчизняної медицини та шляхи їх усунення

Християни-медики обговорили проблеми вітчизняної медицини та шляхи їх усунення - фото 1
1-3 травня у Запоріжжі відбулася II Всеукраїнська молодіжна конференція медиків – християн, під час якої учасники обговорювали актуальні проблеми сучасної медицини у світлі християнської етики.

Валентин ОПРЯ

Організатор конференції – Християнська медична асоціація України на чолі з Олександром Дорошенко та Спілка молодих християн (голова Павло Унгурян).

Як повідомляє для РІСУ Валентин Опря, у конференції взяли участь понад 250 учасників з України, Росії, Канади, США, Німеччини, Індії, Гани, Нігерії, Уганди та Магадаскару.

спікери.jpgУрочисте відкриття конференції та пленарне засіданне відбувались у палаці культури «Металургів», а решта заходів у рамках конференції – у санаторії «Чайка» на острові «Хортиця».

Відкриваючи конференцію, Павло Метленко, старший пресвітер об’єднання церков євангельських християн-баптистів у Запорізької області, закликав християн-лікарів служити на користь своїм пацієнтам.

Головний науковий співробітник ДІРСМ Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту Віра Узніченко оприлюднила статистику щодо стану здоровя сучасної молоді. Так, за її словами, вражаючим є рівень захворванності дітей та підлітків на алкоголізм, наркозалежність, ВІЛ/СНІД, постійно зростає кількість абортів тощо.

Держслужбовець також підкреслила, що підлітковий алкоголізм у значній мірі викликаний рекламою. «Сьогодні молодь має велику проблему, яку потрібно негайно вирішувати. Через байдужість ми можемо втратити молоде покоління», – наголосила вона.

Дмитро Лихих, аспірант кафедри акушерства та гінекології Курського медичного університету, керівник медичного християнського центру «Колеги» (Росія) зробив наголос на тому, що може допомогти зцілити медицину. Він відмітив, що медицина сьогодні і 50 років тому – це дві зовсім різні дисципліни. Всього лиш 50-100 років тому медицина була направлена безпосередньо на лікування, спасіння життя людини та покращення якості життя. Сьогодні перед медичними працівниками повстають і нові завдання, і нові виклики. Зокрема, ознакою часу є втрата довіри до лікарів, а медицина стала частиною бізнесу, способом маніпуляції.

секції.jpgДоповідач також поставив під сумнів систему лікування у поліклініках. «Сьогодні поліклініка не лікує, а видає лікарняні листи, керуючись принципом, що «вилікувати – це довести людину до стану працездатності». Якщо повернутися на 4 тисячі років тому у Китайську медицину, яку можна назвати прототипом сучасної страхової медицини, то там платили не за вилікуваних пацієнтів, а за тих, що не захворіли». Дмитро Лихих зазначив, що зцілити сучасну медицину може тільки правильний підхід і відношення самих медиків, саме до цього він і закликав колег-християн.

Володимир Клименко, професор кафедри клінічної хірургії Запорізького медичного університету та, за визнанням учасників, один з кращих хірургів Запоріжжя, говорив про надприродні прояви у хірургічній практиці. Професор розказав про випадки з його практики, коли зцілення можна пояснити не майстерністю хірургів, а втручанням Вищої сили. Особливо це проявлялося у житті пацієнтів, що мали тверду віру. Він закликав до поглиблення особистої духовності, віри та розвитку професіоналізму молодих колег.

учасники2.jpgМолоді медики також обговорили питання вакцинації, яке сьогодні дуже спірне і для багатьох лишається без відповіді. На цю тему докладніше говорив Валерій Алтухов, студент VI курсу Курського медичного університету (Росія), який навів статистику позитивного впливу вакнинації на здоровя дитини.

Серед доповідачів також були Ростислав Семіков, голова оргкомітету конференції, випускник Запорізького медичного та Оксфордського університетів, Ігор Плохой, заступник начальника Головного управління охорони здоров’я та медичного забезпечення м. Києва, співробітники та студенти Одеського та Тернопільського медичних університетів та інші фахівці медичної галузі.

Конференція в Запоріжжі стала наступним масштабним заходом після минулорічного подібного заходу в Одесі, про який РІСУ також інформувала. З того часу, як зазначають учасники, християнський молодіжний рух медиків набирає все більших масштабів. В багатьох областях утворилися осередки, що не лише вивчають Святе Письмо, моляться та свідчать однокурсникам, а й разом роблять благодійні місіонерські виїзди з наданням медичної допомоги, підтримують хворих та немічних на місцях, беруть участь у профілактично-просвітницькій діяльності щодо ВІЛ/СНІДУ в школах та вищих навчальних закладах, тощо.

Християнська медична асоціація, яка є співорганізатором конференції, об’єднує понад 500 лікарів, фельдшерів, медсестер, студентів. Протягом 19 років існування Асоціація займається благодійною роботою, надаючи безкоштовну медичну допомогу потребуючим; надає соціальну допомогу багатодітним та малозабезпеченим сім’ям; гуманітарну допомогу медичним установам і соціальним закладам тощо. Волонтери Аосціації займаються профілактикою поширення ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, алкоголізму, наркоманії, підтримуюють хворих, інвалідів, самотніх та соціально незахищених людей.