Християнські зображення собору Святої Софії під час молитов мусульман будуть прикривати

15.07.2020, 09:45
Світові
Зображення православних святих у соборі Святої Софії під час мусульманських молитов будуть приховувати лазером або завішувати тканиною.

Джерело: "Гордон"

Про це повідомив прессекретар Партії справедливості та розвитку Туреччини Омер Челік, передає 13 липня Reuters.

Християнські зображення собору Святої Софії під час молитов мусульман будуть прикривати - фото 53503

 

Християнські ікони будуть відкриті решту часу для всіх відвідувачів мечеті Айя-Софія, зазначив він.

10 липня президент Туреччини Реджеп Ердоган підписав указ, яким перетворив собор Святої Софії у Стамбулі на чинну мечеть. Рішення ухвалили після того, як Держрада Туреччини (вищий адміністративний суд країни) скасувала декрет Кемаля Ататюрка про перетворення собору на музей.

Рішення про перетворення собору Святої Софії у Стамбулі з музею на храм може стати причиною його виключення зі списку об'єктів світової спадщини ЮНЕСКО.

Релігійні церемонії в мечеті Айя-Софія у Стамбулі відновлять 24 липня, після проведення підготовчих заходів, пообіцяв Ердоган.

США і Європа засудили рішення Туреччини змінити статус собору Святої Софії. Рішення турецької влади ухвалили зі зневагою до почуттів вірян релігійних меншин, зазначили в комісії зі свободи релігії у світі.

Собор Святої Софії розташований в історичному центрі Стамбула, районі Султанахмет. 1453 року після захоплення Константинополя османами собор перетворили на мечеть. 1934 року він дістав статус музею. 1985 року будівлю було оголошено світовою спадщиною ЮНЕСКО.