• Головна
  • Новини
  • Світові
  • "Христос Воскрес" у Греції прозвучить на дві години раніше через "ковідну" комендантську годину...

"Христос Воскрес" у Греції прозвучить на дві години раніше через "ковідну" комендантську годину

22 квітня, 11:06
Світові
"Христос Воскрес" у Греції прозвучить на дві години раніше через "ковідну" комендантську годину - фото 1
Зараз в Греції через ситуацію з коронавірусом діє комендантська година - пересування громадян заборонено з 9 вечора до 5 ранку. Тому Пасхальна утреня почнеться цьогоріч на дві години раніше традиційного часу: 1 травня о 22.00 за місцевим часом, хоча Пасха цьогоріч відзначається 2 травня.

Про це повідомляє Credo.press з посиланням на газету "Катімеріні".

"Уряд і Церква досягли принципової домовленості про те, що Воскресіння відбудеться двома годинами раніше, о 22.00. Мета полягає в тому, щоб організувати Воскресну Літургію за участю людей просто неба, не продовжуючи при цьому годин, протягом яких дозволено рух ".

19 квітня прем'єр-міністр Кіріакос Міцотакіс провів бесіду з архиєпископом Афінським Єронімом в парламенті, в кулуарах ювілейної виставки, присвяченої 200-річчю революції 1821 року. 20 квітня постійний Синод Елладської архиєпископії збирається для обговорення графіка роботи храмів і монастирів в період Страсного тижня та Великодня. Як зазначає видання, Синод пропонує в листі міністерства освіти і у справах релігій збільшити максимальну кількість людей всередині храмів на Великдень - з розрахунку одна людина на 15 квадратних метрів в приміщенні. Урядове обмеження передбачає присутність однієї людини на 20 квадратних метрах в приміщенні.

"Синод обґрунтовує свою пропозицію тим, що висота храмів і хороша погода на Великдень забезпечать дуже хорошу вентиляцію храмів. У той же час Синод просить уряд дозволити віруючим перебувати на площах храмів, щоб не допускати скупчення людей. У найближчі дні будуть остаточно узгоджені рішення щодо білоруського режиму руху громадян разом з годинником церковних служб ", - відзначає газета.

За даними видання, комендантська година буде скороченою перед Страсним тижнем. "При цьому, звичайно, служби почнуться раніше, і раніше прозвучить "Христос Воскрес". Таке відбувається в багатьох селах нашої країни, оскільки священикам доводиться переходити з села в село для здійснення богослужіння Воскресіння Христового", - пише "Катімеріні".