Хризостом II пояснить незгодним, що визнав ПЦУ, бо знає думку з цього приводу 13 Предстоятелів Православних Церков
Про це пише Духовний фронт України.
Через погіршення стану здоров’я він не зміг відвідати персонально усіх Предтоятелів для обговорення українського питання.
«Але я відвідав 9. Якщо хтось уважно вивчить лист, який я відправив Його Святості, якщо всі мене послухають, то православ’я не матиме проблем і може стати прикладом для наслідування в інших конфесіях. І Церква Кіпру буде стояти дуже високо», – цитує архиєпископа Хризостома сайт Православної Церкви Кіпру.
Архиєпископ Хризостом розповів, що відвідавши Стамбул, він дізнався всю правду з приводу української автокефалії, бо до того часу він знав лише половину, і Святіший Патріарх Варфоломій пояснив архиєпископу, що Україна є канонічною територією Вселенського Патріархату. Він зауважив, що українська канонічна територія була передана в тимчасове керування патріарху Московському через його територіальну близькість із Києвом, бо на початку XVII століття було важко діставатись зі Стамбула в Україну.
З 1917 року, з початком комунізму в Росії, Київські митрополити, за Богослужінням, перестали згадувати про Вселенського Патріарха. Але коли комунізм впав, Вселенський Патріарх хотів навести порядок в Україні, проте росіяни відмовились. «Там є, ще багато інших деталей, які я зараз не можу вам сказати», – сказав архиєпископ Хризостом.
«Тож після того, як я викристалізував думку в березні, оскільки я не встиг обговорити її на Синоді, я згадав під Час Богослужіння (Митрополита Епіфанія, – ред), щоб повідомити їх про цю проблему на наступному Синоді», – підкреслив архиєпископ Кіпрський Хризостом і додав, що на нього напали без причини.
«Мені нема чого боятися. У мене є життєвий шлях у Церкві, ніхто не може звинуватити мене у корисливості», – сказав Хрисзостом.
Як РІСУ інформувала, найближчим часом, орієнтовно 23 листопада, архиєпископ Кіпру Хризостом ІІ скличе Священний Синод.
На Синоді, як очікується, розглядатимуть усі питання, які останнім часом актуальні для Кіпрської Церкви, передусім – питання згадування на Літургії імені Митрополита Київського Епіфанія, тобто визнання ПЦУ.
Архиєпископ Кіпрський Хризостом II вкрай різко висловився 2 листопада щодо позиції чотирьох (з 18) членів Синоду Кіпрської архиєпископії – митрополитів Лімасольського Афанасія, Кіккського Никифора, Тамаського Ісаї, а також єпископа Аматського Миколи, які виступили проти визнання архиєпископом автокефалії Православної Церкви України і вступу з нею в канонічне спілкування. Він засудив цих архиєреїв, яких вважає вартими позбавлення сану.