І Путін, і Гітлер починали обмежувати релігійні свободи з переслідувань Свідків Єгови, - Єленський

26.01.2023, 16:01
Держава
І Путін, і Гітлер починали обмежувати релігійні свободи з переслідувань Свідків Єгови, - Єленський - фото 1
Там, куди приходить Росія і Московський Патріархат, закінчується свобода совісті й вільне волевиявлення людини. Тому - з чого колись почав Гітлер, з того почав і Путін у Криму - заборона Свідків Єгови”.

Таку думку в інтерв’ю проекту “Межі”, яке транслюється на місцевих каналах Суспільне Мовлення та ютуб-каналі Першого висловив Голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський, передає прес-служба ДЕСС.

“Адже Свідки Єгови - це люди, які не беруть в руки зброю і не беруть участь у “справі Кесаря”, не працюють на оборонних заводах і не беруть участь навіть у голосуванні”, - заявив Єленський.

Нині члени цієї організації можуть отримати до 8 років позбавлення волі за свої релігійні переконання.

Голова держслужби вважає, що на кричущі порушення релігійних прав людини - протестантів і мусульман, православних і католиків - необхідно вдень і вночі звертати увагу міжнародної спільноти.

“Ми маємо привертати увагу міжнародної громадськості до цього, витягати цих людей із тюрем і маємо попіклуватися, щоб ті люди, які порушують свободу совісті підлягали міжнародним санкціям. І це не в останню чергу стосується Патріарха Кирила, його зовнішньополітичного відомства і підрозділу Московського Патріархату, який прямо зав’язаний на так зване окормлення збройних сил РФ”, - наголосив Віктор Єленський.

Голова ДЕСС також розповів про релігійний плюралізм і толерантність українців стосовно різних національностей, які живуть в Україні століттями та зберігають і свою культуру і водночас є невідокремною складовою української нації.