ІІІ Всеукраїнський Суспільний Форум пройшов у столиці

ІІІ Всеукраїнський Суспільний Форум пройшов у столиці - фото 1
У Києві 25 листопада відбувся ІІІ Всеукраїнський Суспільний Форум "Довіра. Партнерство. Результати". Цьогорічна подія стала підсумком третього року проєкту «Зміцнення місцевої самоорганізації та громадської активності в Україні», який реалізовує Місія «Карітас-Спес Україна».

У Форумі взяли участь партери Місії, представники міжнародних донорських організацій, державних інституцій та громадського сектору. Форум став прикладом міжсекторального об’єднання заради добробуту і процвітання людей, розповіли у пресслужбі Місії.

Спікерами ІІІ Всеукраїнського Суспільного Форуму: Довіра. Партнерство. Результати стали: Мар’яна Кобеля, експертка у сфері залучення грантових коштів; Ірина Полєтуха, радниця Міністра молоді та спорту України; Олексій Чекаль, графічний дизайнер, каліграф та історик мистецтва; Мар'яна Кащак, директорка БО «Українська освітня платформа», викладачка; Віталіна Лопухіна, графічна дизайнерка, каліграфиня та викладачка; о. В'ячеслав Гриневич SAC, виконавчий директор Місії «Карітас-Спес Україна», делегат провінціала паллотинів в Україні, фахівець із комунікації та графічного дизайну; Марія Гелетій, заступниця керівника 5-ти річного проекту USAID «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України» (ІСАР Єднання), кандидатка політичних наук.

Також на Форумі були представлені ініціативи команд учасників проєкту «Зміцнення місцевої самоорганізації та громадської активності в Україні».

«Ми дуже пишаємось досягнутими результатами і тими зрушеннями, які вони почали в своїх громадах. Командами, які йдуть до покращення ситуації в своїй громаді, змінюють свят навколо себе і будуть міцну і незалежну країну», – зазначила Олена Шевчук, керівниця проєкту «Зміцнення місцевої самоорганізації та громадської активності в Україні».

«Цей Суспільний Форум – говорить про шлях, яким має йти будь яке суспільство і будь яка інституція. Адже без довіри, партнерства і доброго результату не можливо побудувати тісні зв’язки взаємодії. Цей Форум об’єднав багато цікавих і ефективних людей в українському суспільстві. Переконаний, що те, про що ми говорили буде плідним для кожного з нас. Бо ми покликані щоб розвивати допомогу іншим і плекати милосердну любов і надію в діях», – зазначив отець В'ячеслав Гриневич.

Президент Місії о. Петро Жарковський зауважив, що за 25 років благодійної діяльності Місія «Карітас-Спес Україна» стала експертом із взаємодії Церкви з громадянським суспільством, експертами в побудові довіри і партнерства. На сьогодні Місія «Карітас-Спес» — це більше 30 благодійних організацій в Україні, які працюють над добробутом людей в потребі. «Карітас-Спес» є однією із 48 учасників Федерації «Карітас Європа» та членом «Карітас Інтернаціоналіс» – глобальної конфедерації, що об’єднує 162 католицькі організації.

«Попри велику кількість благодійних проєктів, які здійснює «Карітас-Спес Україна», працювати над розвитком громад для Місії є цілком природним процесом. Візія нашої організації: побудувати цивілізацію любові, справедливості й миру, що дасть змогу подолати бідність, встановити справедливість і відновити гідність кожної людини в усіх регіонах України. Тож, для нас природною є робота з громадами. Не лише опіка над дитячими будинками сімейного типу, будинками милосердя, домами для самотньої матерів, садочками, світлицями чи соціальними центрами. Три роки тому, ми поставили перед собою амбітну ціль працювати над самозарадністю громад по всій Україні. Цей наш проєкт приніс дуже надихаючі результати – запуск близько 40 ініціатив по всій Україні. Це навчені волонтери і активісти, підготовлені команди, які вміють перетворювати свої міста і селища на комфортний, інклюзивний та екологічний простір. Ми пишаємось цими результатами, бо маленькі кроки, які ви робите в своїх громадах стають рушієм глобальних позитивних змін в нашій країні», – додав о. Петро Жарковський.