Імам Аширов вийшов на свободу після двох діб арешту
Про це інформує Суспільне з посиланням на Кримську солідарність.
"Це моє затримання пов'язане, звісно, з моєю діяльністю. Я займаюся Ісламом, доношу його до людей і намагаюся, щоб наш народ, що живе в Криму, не втратив свою ідентичність, не втратив свою релігію. Ми нероздільні з нашим народом. Основна наша опора, насамперед, Всевишній Аллах і наш народ", — заявив Аширов.
Також імам додав, що арешти та переслідування з боку російських окупантів жодним чином не вплинуть на його роботу. Зокрема, у розпорядженні його адвокатів є звернення з більше ніж 200 підписами голів кримськотатарських родин в окупованій Алушті, які не згодні з переслідуванням Аширова. Вони підписалися на захист імама.
"Нам відомо, що в цю мечеть, учора, у п'ятничний день, приїхали співробітники "Центру з протидії екстремізму" і під дулами автоматів вели п'ятничну молитву, погрожуючи тим, що, якщо хтось із людей встане і почне проводити хутбу (проповідь у мечеті — ред.), вони його просто заберуть звідти. Тому там проводили не з місцевої релігійної громади хутбу, а провів імам, якого відправив муфтій", — зазначив адвокат Рустем Кямілєв, який зустрічав Аширова, коли він вийшов на свободу.
Захисник додав, що вже підготовлена та буде подана апеляція щодо цього арешту.
Нагадаємо, 23 листопада у селі Верхня Кутузівка та в селі Ізобільне Алуштинського міського округу відбулися обшуки в релігійних діячів: імама "Юк'ари Джамі" (Верхня мечеть) Юсуфа Аширова та учасників місцевої релігійної громади Вілена Усеїнова і Зінура Аппазова. Їх затримали.
Аширову призначили дві доби арешту. Спочатку на нього хотіли скласти адміністративний протокол про здійснення місіонерської діяльності з порушенням законів про свободу совісті, віросповідання та релігійні об'єднання. Але кримський татарин відмовився підписувати папери. "Правоохоронці" стали стверджувати, що він нібито матюкався, тому склали на нього інший протокол — про дрібне хуліганство (стаття 20.1 КоАП РФ). Водночас Імам використання нецензурної лайки заперечує.
Вілена Усеїнова окупаційний суд заарештував за публікацію 2013 року у російській соцмережі "ВКонтакте", яка заборонена в Україні, зображення білого прапора, на якому чорним кольором написано символ віри ісламу арабською мовою, яка перекладається, як "Немає Божества, окрім Всевишнього Аллаха, Мухаммад — посланник Аллаха". Його обвинувачують за статтею 20.3 частини 1 КпАП РФ (Збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності).
Зінура Аппазова заарештували на 5 діб за публікацію відеоматеріалу 2016 року у російській соцмережі "ВКонтакте", яка заборонена в Україні. На відео зображений чоловік на фоні прапора, який, ймовірно, є символікою й атрибутикою організації "Конгрес народів Ічкерії і Дагестану", яка визнана терористичною організацією і заборонена в Росії.
Незалежна релігійна громада вже зазнавала тиску від окупантів. 10 червня 2019 року голову громади "Алушта" Ленура Халілова та члена ревізійної комісії Руслана Месутова заарештували після обшуків в Алушті, селі Ізобільне та селищі Малий Маяк.