• Головна
  • Інфографіка: як Православні Церкви ставали Патріархатами...

Інфографіка: як Православні Церкви ставали Патріархатами

27.12.2018, 11:47
Інфографіка: як Православні Церкви ставали Патріархатами - фото 1
Більше про автокефалію, патріарший статус Церков, про титули православних Патріархів та про особливості їхнього богослужбового одягу у спеціальній інфографіці РІСУ.

В Православ`ї існує 14 помісних Церков (скоро стане 15). Вони є різними за своїм устроєм: патріархати, архиєпископії та митрополії. Патріарший статус вважається найвищим. Всього існує 9 визнаних Патріархатів. Однак такий статус Церкви не отримували автоматично після проголошення автокефалії. Майже всім був потрібен певний час для того, щоби отримати патріарший статус.

Сучасні Патріархати бувають двох видів: давні та новітні. Давні Патріархати були затверджені на IV Вселенському Соборі. При тому, що сам їхній автокефальний статус був підтверджений ще раніше. Для Олександрії, Антіохії та Єрусалиму — це Перший Вселенський Собор, а для Константинополя - Другий. Решта Патріархатів — Московський, Сербський, Румунський, Болгарський та Грузинський – були утворені вже після епохи Вселенських Соборів. І якщо перші два майже одразу із визнанням їхньої автокефалії отримали патріарший статус, то три інші чекали певний час від отриманням Томосу про автокефалію до піднесення до патріаршого рангу.

Більше про автокефалію, патріарший статус Церков, про титули православних Патріархів та про особливості їхнього богослужбового одягу у спеціальній інфографіці РІСУ.

Константинопольський Патріархат

Олександрійський Патріархат

Антіохійський Патріархат

Єрусалимський Патріархат

Московський Патріархат

Сербський Патріархат

Румунський Патріархат

Болгарський Патріархат

Грузинський Патріархат

Дмитро Горєвой, Олег Огоновський