Інстаграмеру, який закликав бомбити синагогу в Дніпрі, на рік заборонили вести блоги в інтернеті

Інстаграмеру, який закликав бомбити синагогу в Дніпрі, на рік заборонили вести блоги в інтернеті - фото 1
Бабушкінський райсуд Дніпра засудив чоловіка за публічні заклики до теракту.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 17 лютого.

У травні минулого року уродженець Королівства Марокко біля синагоги «Золота Роза» та культурно-ділового центру «Менора», що місті Дніпро, опублікував в «Instagram Stories» відеозапис. На цьому відео він закликав арабською мовою, що в перекладі на українську означає: «Мир вам, браття. Ваше свято благословенне! Зі святом вас!..100 років життя. Ви усі повинні жити сто років. Зі святом вас!.. Щодо цього замку. Зараз наближаємось до цього замку. Давайте бомбити його сто тридцятьма повітряними ракетами (вказуючи при цьому на будівлю синагоги). Зробимо їм бомбардування. Потім. Зробимо їм бомбардування. Хто зі мною згоден, приходьте».

За висновком судово- лінгвістичної експертизи, у тексті перекладу міститься публічний заклик бомбити будівлю синагоги «Золота Роза» і заклик приходити до тих, хто згоден. Таким чином, автор закликає до руйнування (знищення) будівлі синагоги з допомогою авіаційного озброєння.

У судовому засіданні чоловік свою провину визнав повністю та відмовився давати показання. На запитання учасників процесу повідомив, що дійсно зробив те, що написано в обвинуваченні, і про це щиро кається.

Суд призначив марокканцю 3 роки обмеження волі і водночас звільнив його від відбуття цього основного покарання з іспитовим строком 2 роки. Додатково чоловіка позбавили права займатися діяльністю, пов`язаною з веденням блогу в інтернет- мережах строком на 1 рік. На заборону вести блог умовне покарання не поширюється.