Інститут релігії та суспільства УКУ очолить сходознавець Роман Назаренко

20.05.2023, 10:02
Католики
Інститут релігії та суспільства УКУ очолить сходознавець Роман Назаренко - фото 1
1 травня на засіданні ректорату Українського католицького університету прийняли рішення про призначення нового директора Інституту релігії та суспільства УКУ. Ним став сходознавець, викладач УКУ Роман Назаренко.

Інститут релігії та суспільства діє в Українському католицькому університеті з 1997 року. Його мета – сприяти засвоєнню суспільними інституціями досвіду Церкви, набутого в служінні людям, а також бути для духовенства важливим каналом зворотного зв’язку із суспільством. З моменту створення Інституту його очолював Мирослав Маринович, проректор УКУ із призначення та місії, релігієзнавець, член-засновник Української Гельсінської групи.

Новопризначений очільник інституту Роман Назаренко каже, що важливою складовою діяльності ІРС буде створення нових дослідницьких напрямків: «Ми плануємо створити три великих дослідницьких напрямки. Один із них – дослідження культурної спадщини українського Криму. Це дозволить нам долучитися до боротьби на семантичному полі і пришвидшити нашу перемогу. Друга сфера у нашій програмі – актуальні, релігійні та суспільні виклики у контексті війни: міграція, внутрішньо переміщені особи, роль релігії у війні. Це буде компонентом програми цілісного людського розвитку університету. Третій напрям – це Близькосхідні студії УКУ, де ми будемо вивчати міжрелігійний діалог, християнство та іслам на Близькому Сході, аби розуміти, чому Близький Схід ставиться до російсько-української війни так, а не інакше».

Інститут релігії та суспільства УКУ очолить сходознавець Роман Назаренко_1
Щорічна молодіжна конференція ІРС

Починаючи з 2006 року ІРС щороку проводить Міжнародний міжрелігійний молодіжний семінар «Ковчег», який сприяє міжрелігійному діалогові та тісній культурній співпраці між молодими людьми, які представляють різні національні громади України. Окрім цього Інститут планує створити декілька програм на базі Близькосхідних студій УКУ:

  • Сертифікатна програма «Вступ до Близькосхідних студій: релігія, політика і культура»;
  • Сертифікатна програма «Крим крізь століття» у співпраці зі студентською організацією «Sub Rosa»;
  • Зимова та літня школи, присвячені тематиці міжрелігійного діалогу і вивченню Близького Сходу.

«Також з вересня ми хочемо запропонувати можливості з вивчення арабської та кримськотатарської мови в УКУ. Це будуть початкові рівні. Також важливим буде і науковий супровід студентів в межах написання кваліфікаційних робіт на тематики, які близькі інституту», — додає Роман Назаренко.