Мусульмани цього року 20 березня відзначають одне з двох головних свят в ісламі – Ід аль-Фітр арабською або Ураза-Байрам (Рамадан-Байрам) тюркською, яке знаменує закінчення суворого посту та священного місяця Рамадан.
Це свято розговіння – символізує перемогу духу над плоттю. Воно настає одразу після Урази – посту під час священного місяця Рамазан, що є одним з п’яти стовпів ісламу. Цей піст – досить суворий: повністю виключає у світлий час доби прийом їжі і напоїв, забороняє куріння, інтимні стосунки і веселощі. Деякі послаблення робляться лише хворим і тим, хто подорожує чи на відповідальній службі.
"Вже пʼятий рік поспіль ми з вами зустрічаємо це свято в умовах повномасштабної війни. Повітряні тривоги, обстріли, руйнування домівок, загибель наших співгромадян, на жаль, вже стали для нас повсякденними. Чимало наших братів і сестер-мусульман були вимушені покинути свої домівки, чимало мусульман-воїнів віддали свої життя, захищаючи Україну. І хоч ми зустрічаємо це свято, коли небезпека, втрати, відчуття страху й, можливо, непевності є нашими супутниками, Ід аль-Фітр дарує нам надію та радість. Недарма ж казав наш Пророк (мир Йому), що у того, хто дотримується посту дві радості. Одну з них він відчуває, коли перериває свій піст, а другу - коли зустрінеться зі своїм Господом!", — йдеться в офіційному привітанні з нагоди свята Ід аль-Фітр від Духовного управління мусульман України "Умма".
"Бажаю усім, щоб ті цінності, ті високі норми поведінки, яких ми намагалися дотримуватися під час місяцю Рамадан залишилися з нами якомога довше та стали нормою і в нашому щоденному житті. Просимо Усевишнього, щоб наш піст, наші молитви та добрі справи у цьому благословенному місяці були прийняті. Нехай Усевишній буде нами задоволений!
Нехай Єдиний Господь береже мусульман України! Нехай Всевишній дарує мир та перемогу нашій країні! Ід аль-Фітр мубарак, дорогі брати і сестри!", — звертається до одновірці очільник ДУМУ "Умма" шейх Мурат Сулейманов.