Івано-Франківський «Карітас» святкує тридцятилітній ювілей
«Організація «Карітас» існує з кінця ХІХ століття. Це така «рука» Католицької Церкви, яка практично втілює соціальну допомогу, любов в дії, любов до ближнього скрізь по світу, - розповідає президент БФ «Карітас Україна» Тетяна Ставнича. – Існує вона у понад 160 країнах світу і є глобальною мережею. Перший «Карітас» було створено в Німеччині. А «Карітас» в Україні вперше був створений саме в Івано-Франківську тридцять років тому. Зараз в нашій країні є 37 різних відділень «Карітасу» - це місце, де вірні Церкви, громадськість можуть збиратися разом і служити ближнім в новому організованому форматі».
Митрополит Володимир Війтишин додав, що приємно, що святкування ювілею івано-франківського «Карітасу» збігається зі святкуванням ювілею Незалежності нашої держави України. Розпочав благодійний фонд свою діяльність, тридцять років тому, з благословення владик Софрона Дмитерка і Павла Василика. А першим його директором став майбутній владика Микола Сімкайло.
«З того часу відбулося чимало різних подій в економіці та політиці нашої країни. Зараз є нові виклики, - підкреслив митрополит. - Та у всі часи «Карітас» показував себе з найкращою милосердною працею, яка була потрібна найменш захищеним верствам населення. Думаю, за тридцять років уже кожна людина у нас знає - що таке «Карітас», робота якого поширюється в кожній громаді». Також він благословив працівників івано-франківського «Карітасу» на подальшу плідну роботу.
«Ми святкуємо тридцятиліття як, преш за все – свято милосердя кожної людини, яка здатна чинити це добро, - наголошує директор БФ «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» отець Володимир Чорній. – Бо без людей, без їх допомоги не можемо нічого зробити. Сьогоднішня дата не є випадковою, бо саме у цей день, тридцять років тому, приготували першу тарілку супу для бідної людини в Івано-Франківську. Таким чином, в нашій Церкві відбулося своєрідне відновлення того милосердя, яке провадилося до 1946 року. Протягом тридцяти років наш «Карітас» відповідав на різні виклики часу – починали з першої тарілки супу і продовжуємо надавати різновекторну допомогу, яка пов’язана з війною, вимушено переселеними особами, людьми без місця проживання і інвалідами, хворими і немічними, проблемою торгівлі людьми і так далі. Я вдячний Богові за змогу чинити милосердя задля спасіння».
До трьох тисяч осіб протягом року звертаються до Івано-Франківського «Карітасу». Проекти – напрямки праці, які впроваджуються фондом, як каже отець Володимир, не завершуються, а трансформуються і, таким чином, продовжують супровід кожного, хто потребує підтримки і допомоги окремо чи в родині і суспільстві.
Заступник голови відділу соціального служіння УГКЦ отець Андрій Нагірняк додав, що івано-франківський «Каратас» є також особливим прикладом того, як соціальне служіння має розвиватися загалом в Церкві - «Бо насправді Церква, щоб виконувати усі свої обов’язки, повинна займатися не лише проповіддю, молитвою, освяченням, але і служінням, соціальним служінням ближньому».
Бернд Вістрах з «Карітасу» Фульди з Німеччини розповів, що співпраця з івано-франківськими колегами була розпочата приблизно дванадцять років тому, спочатку у напрямку допомоги немічним людям похилого віку і особам з обмеженими можливостями. Всі спільні проекти виявилися успішними і тривають досі.
У програмі святкувань:
• 05.11.2021 року – свято співпраці та взаємопідтримки «Друзі Карітас Івано-Франківськ»;
• 03.12.2021 року – Крафтова майстерня для дітей та молоді з інвалідністю «Живу без обмежень»;
• 12.01.2022 року – Практикум особистісного зростання і духовної віднови «Зцілення любов’ю».