Ізраіль погодився перереєструвати на РФ Олександрівське подвір'я в Єрусалимі

23.10.2020, 15:00
Світові
Ізраіль погодився перереєструвати на  РФ  Олександрівське подвір'я в Єрусалимі - фото 1
Реєстратор нерухомого майна при міністерстві юстиції Ізраїлю вирішив відновити реєстрацію Олександрівського подвір'я в Старому місті Єрусалима на Російську Федерацію. Посольство РФ розраховує, що юридична процедура буде завершена в найближчі тижні.

Про це повідомляє Credo.press з посиланням на слова посла РФ в Ізраїлі Анатолія Вікторова.

Ізраіль погодився перереєструвати на  РФ  Олександрівське подвір'я в Єрусалимі - фото 60466

 

«Днями реєстратором нерухомого майна міністерства юстиції Ізраїлю було прийнято важливе рішення про відновлення реєстрації на Російську Федерацію Олександрівського подвір'я в Старому місті Єрусалима. Розраховуємо на завершення в найближчі тижні цієї юридичної процедури, що стало б свідченням зміцнення російського духовного і культурного присутності в Святій землі і відповідало б інтересам паломників і туристів», - сказав Вікторов.

Питання про перереєстрацію Олександрівського подвір'я на Російську Федерацію перебуває на розгляді ізраїльської сторони вже кілька років. Безпосередньо процедура була запущена міністерством юстиції Ізраїлю 31 грудня 2019 року.

Олександрівське подвір'я розташоване в Старому місті Єрусалима неподалік від Храму Гробу Господнього. На його території знаходяться Поріг Судних Воріт і церква святого Олександра Невського. Земля під будівництво храму була придбана Олександром II в 1859 році, комплекс будівель був побудований Імператорською православною Палестинською громадою, яка після 1917 року виявилося в еміграції. У 1990-ті роки ізраїльське відділення емігрантського ІППО перейшло в юрисдикцію РПАЦ, і богослужіння в храмі здійснювали її клірики. В останні роки право володіти обійстям, зокрема, оспорювали Імператорська православна палестинська громада (РФ) і Російська православна громада Святої Землі. У 2015 році Росія звернулася до ізраїльської влади з проханням юридично оформити права Москви на подвір'я, проте заявка тоді не була розглянута.