• Головна
  • Новини
  • Світові
  • Ізраїль обурений промовою нобелівської лауреатки про «геноцид у Газі», виголошеної у Ватикані...

Ізраїль обурений промовою нобелівської лауреатки про «геноцид у Газі», виголошеної у Ватикані

15 травня, 17:48
Світові
Ізраїль обурений промовою нобелівської лауреатки про «геноцид у Газі», виголошеної у Ватикані - фото 1
Посольство Ізраїлю при Святому Престолі різко засудило коментарі нобелівської лауреатки з Ємену про «геноцид» у Газі з боку Ізраїлю.

Про це повідомляє CREDO.

«Світ мовчить перед обличчям геноциду і етнічних чисток палестинського народу в Газі», — сказала Таваккол Карман, єменська журналістка, політична діячка і правозахисниця у суботу під час заходу у Ватикані, присвяченого глобальному миру.

Як передає CNA, активістка була серед 30 лауреатів Нобелівської премії, запрошених на другу щорічну Всесвітню зустріч людського братерства у Ватикані — дводенну подію, організовану фундацією «Fratelli Tutti», що взяла назву від енцикліки Папи Франциска 2020 року.

Посольство Ізраїлю при Святому Престолі розкритикувало зауваження Карман, заявивши, що базиліка була «заражена кричущою антисемітською мовою».

«Там, де метою нібито було говорити про мир для створення більш гуманного світу, дозволили виголосити сповнену брехні пропагандистську промову, — сказано у прес-релізі посольства Ізраїлю. — Говорити про етнічні чистки в Газі у той час, як Ізраїль щодня дозволяє доставляти в Газу велику кількість гуманітарної допомоги, — це орвеліанство. Нам шкода, що така промова пролунала, бо ніхто не відчув морального обов’язку втрутитися і зупинити цю ганьбу».

Перед тим, як виголосити свою промову, Карман написала у соцмережі X, що говоритиме про «етнічні чистки» та «геноцид» у Газі, зазначивши, що там «знищують людство».

Припускаючи, що міжнародне співтовариство «нічого не зробило», щоби «зупинити ці масові вбивства», Карман написала: «Я також вимагатиму, щоб у підсумковій заяві саміту були засуджені масові вбивства і вимагалося негайне припинення вогню».

Reuters повідомляє, що виступ активістки у Ватикані присутні зустріли «гучними оплесками» після того, як вона згадала про конфлікт у Газі.

Рафаель Шутц, посол Ізраїлю при Святому Престолі, сказав, що ці слова «не повинні впливати на двосторонні відносини», оскільки «ганебна заява була зроблена не Ватиканом чи від імені Ватикану».

«Однак я очікую, що Ватикан докладе зусиль, щоби запобігти зловживанню його благими намірами та гостинністю з боку інших, як це сталося в цьому випадку. Я очікую, що Ватикан голосно і чітко дистанціюється від них», — сказав він.

Після наступу бойовиків ХАМАСу на Ізраїль, що спровокував активні бойові дії у Секторі Гази, стосунки між Святим Престолом і офіційним Ізраїлем залишаються напруженими. З самого початку Посольство Ізраїлю при Святому Престолі закликало Ватикан утриматися від «лінгвістичних двозначностей», які могли би прирівнювати агресорів до жертв.

У листопаді Папа Франциск прийняв на двох окремих аудієнціях ізраїльську та палестинську делегації — за словами представників останньої, під час зустрічі з ними, Папа чітко назвав війну у Газі «геноцидом».

Ватикан спростував це, однак члени делегації стояли на своєму: «Нас було десятеро, і ми всі це чули».

У грудні 2023 року, після того, як у католицькій парафії Гази було вбито двох жінок, Латинський Патріархат поклав відповідальність за це на Ізраїль, звинувативши ЦАХАЛ у «холоднокровному вбивстві». Після цього посол Рафаель Шутц дав розлоге інтерв’ю, де назвав Латинський Патріархат винним у «кривавому наклепі» і підкреслив, що саме палестинці хочуть геноциду, а не «двох держав».

У січні 2024 року Ріккардо Ді Сеньї, головний рабин Рима, який раніше попереджав про «багато кроків назад», що були зроблені у католицько-юдейських відносинах через контрастні реакції Церкви на війну між Ізраїлем і ХАМАСом, висловив своє «велике розчарування» ставленням Ватикану до конфлікту.

У лютому непорозуміння між Ватиканом та Ізраїлем вчергове загострилися після того, як Державний секретар Святого Престолу П’єтро Паролін назвав поточний військовий наступ Ізраїлю «непропорційним».