Кадиров опублікував відео, на якому його син б'є ув'язненого, звинуваченого у спаленні Корану

26 вересня, 15:25
Світові
Кадиров опублікував відео, на якому його син б'є ув'язненого, звинуваченого у спаленні Корану - фото 1
Глава Чечні Рамзан Кадиров підтримав свого неповнолітнього сина Адама, який побив заарештованого за звинуваченням у спаленні Корану Микиту Журавля.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

У телеграм-каналі Кадирова опубліковано п'ятисекундне відео, на якому син голови Чечні накидається на Журавля, який сидить на стільці, і починає його бити кулаками і ногою. Він кидає Журавля на підлогу і готується продовжувати побиття, на цьому відео закінчується. Жертва не чинить опір, лише намагається захистити руками голову. Відео знято у приміщенні, де і коли, а також хто його зняв – невідомо.

Представники влади Чечні повідомили, що Адам Кадиров побив Микиту Журавля, який перебуває в СІЗО у Грозному, в середині серпня. Багато осіб з оточення Кадирова тоді підтримали сина голови Чечні. Представники правоохоронних органів ніяк не відреагували на ситуацію, не пояснили, чому стороння особа потрапила до СІЗО та побила арештованого.

Рамзан Кадиров до сьогодні не коментував ситуацію. "Не люблю недомовленість. Завжди краще ставити остаточну точку - правдиву та чесну", - йдеться у телеграм-каналі Кадирова. "Побив і правильно зробив", - написав голова Чечні про вчинок свого сина, назвавши Журавля "пособником спецслужб України". Кадиров стверджує, що "пишається вчинком Адама", а також пише, що держава "ростить суспільство" "в ідеалах толерантності, терпимості та любові один до одного", а цьому заважають "провокатори", такі як Журавель.

Член Ради з прав людини РФ Єва Меркачова заявила, що направить до правоохоронних органів запит щодо факту публікації відео. "Вважаю, що зараз у нас є відеодоказ злочину. Цей факт ніким не заперечується", - сказала Меркачова.

Кадиров опублікував відео, на якому його син б'є ув'язненого, звинуваченого у спаленні Корану - фото 121791

Також вчинок сина Кадирова засудили два депутати Держдуми – Євген Попов та Владислав Даванков.
Відео спалення Корану у Волгограді з'явилося у соцмережах 19 травня. Через два дні співробітники силових структур прозвітували про затримання підозрюваного місцевого жителя, уродженця України Микити Журавля, який працював постачальником їжі. Відомо, що він переїхав до Волгограда з анексованого Криму.

Голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін наказав передати справу Журавля до Чечні. Невдовзі 19-річного чоловіка доставили до Грозного, де його зустріли закликом до "народного суду". Представники російської влади заявили, що після ухвалення вироку Журавель відбуватиме покарання в Чечні - хоча формально суд ще не виніс обвинувальний вирок у вигляді позбавлення волі.

Адаму Кадирову 15 років. Відомо, що займався змішаними єдиноборствами.

16 серпня уповноважений з прав людини у Чечні заявив, що Журавель розповів йому, що був побитий Адамом Кадировим. Повідомлення підтвердили представники керівництва Чечні.