Канадець українського походження став пресвітером та Великим Синкелом Вселенського Патріархату

Канадець українського походження став пресвітером та Великим Синкелом Вселенського Патріархату - фото 1
Патріарх Варфоломій 24 лютого у соборі Святого Георгія на Фанарі висвячує на пресвітера патріаршого диякона Якова Крочака та надає йому титул Великого Синкела Вселенської Церкви Христової.

Патріаршим дияконом Яків Крочак став 30 листопада 2018 р. Вперше тоді канадець українського походження, не грек, став член Патріаршого суду.

З 1 листопада 2019 року він обіймав посаду директора англійської офісу Вселенського Патріархату. Він є головним секретарем всесвітнього Патріарха та координує відносини Патріархату з різними місцевими дипломатичними корпусами та міжнародними установами.

Почесне звання Великого Синкела Вселенської Церкви Христової визнає о. Якова - близьким радником Патріарха.

Патріарше звернення до нововисвяченого пресвятера - фото 67544
Патріарше звернення до нововисвяченого пресвятера

 

"Стаю "Великий Сокелейник" і буду другим пресвітером Патріаршого храму. Я буду священиком для всіх потреб слов'яномовних вірних, які ходять на Літургії в Патріархаті", - прокоментував своє призначення у розмові з РІСУ о. Яків Крочак.

Яків (Андрій) Крочак народився 17 січня 1991 року в Саскатуні, Саскачеван, в родині українського походження. Коли йому було чотири роки, він почав служити послушником (вівтарним сервером) в Українському православному соборі святого Володимира в Калгарі разом зі своїм батьком, протоєреєм о. Тарасом. З того раннього віку Андрій визнав, що хотів стати священиком.

о. Яків Крочак - фото 67539
о. Яків Крочак

 

У Калгарі Андрій був членом Канадської Спілки української молоді CYMK-UOY та брав участь у програмі "Освіта" в Інституті Св. Івана в Едмонтоні, де закінчив уроки української мови. Згодом він став радником програми «Освіта». Його сім'я брала активну участь в Союз українських самостійників (USRL), оскільки його батько був членом та капеланом USRL, а мати є давнім членом Союз українок Канади (UWAC).

Закінчивши освіту в Калгарі, Альберта, і після початку навчання в Торонтській православній духовній академії протягом одного року, Андрій переїхав до Греції, де здобув ступінь бакалавра на теологічному факультеті Салонічного університету Арістотеля в 2015 році. Закінчив аспірантуру в Інституті аспірантури Вселенського Патріархату в Шамбезі, Швейцарія. В рамках програми Інституту він також слухав уроки на факультеті протестантського богослов'я Женевського університету та католицькому теологічному факультеті Фрібурзького університету. Успішно захистивши кандидатську дисертацію в 2017 році, він розпочав докторантуру в Католицькому університеті Парижа. Окрім рідної англійської, він також володіє грецькою, французькою та українською мовами.

Канадець українського походження став пресвітером та Великим Синкелом Вселенського Патріархату - фото 67545