Канадець українського походження став пресвітером та Великим Синкелом Вселенського Патріархату
Патріаршим дияконом Яків Крочак став 30 листопада 2018 р. Вперше тоді канадець українського походження, не грек, став член Патріаршого суду.
З 1 листопада 2019 року він обіймав посаду директора англійської офісу Вселенського Патріархату. Він є головним секретарем всесвітнього Патріарха та координує відносини Патріархату з різними місцевими дипломатичними корпусами та міжнародними установами.
Почесне звання Великого Синкела Вселенської Церкви Христової визнає о. Якова - близьким радником Патріарха.
"Стаю "Великий Сокелейник" і буду другим пресвітером Патріаршого храму. Я буду священиком для всіх потреб слов'яномовних вірних, які ходять на Літургії в Патріархаті", - прокоментував своє призначення у розмові з РІСУ о. Яків Крочак.
Яків (Андрій) Крочак народився 17 січня 1991 року в Саскатуні, Саскачеван, в родині українського походження. Коли йому було чотири роки, він почав служити послушником (вівтарним сервером) в Українському православному соборі святого Володимира в Калгарі разом зі своїм батьком, протоєреєм о. Тарасом. З того раннього віку Андрій визнав, що хотів стати священиком.
У Калгарі Андрій був членом Канадської Спілки української молоді CYMK-UOY та брав участь у програмі "Освіта" в Інституті Св. Івана в Едмонтоні, де закінчив уроки української мови. Згодом він став радником програми «Освіта». Його сім'я брала активну участь в Союз українських самостійників (USRL), оскільки його батько був членом та капеланом USRL, а мати є давнім членом Союз українок Канади (UWAC).
Закінчивши освіту в Калгарі, Альберта, і після початку навчання в Торонтській православній духовній академії протягом одного року, Андрій переїхав до Греції, де здобув ступінь бакалавра на теологічному факультеті Салонічного університету Арістотеля в 2015 році. Закінчив аспірантуру в Інституті аспірантури Вселенського Патріархату в Шамбезі, Швейцарія. В рамках програми Інституту він також слухав уроки на факультеті протестантського богослов'я Женевського університету та католицькому теологічному факультеті Фрібурзького університету. Успішно захистивши кандидатську дисертацію в 2017 році, він розпочав докторантуру в Католицькому університеті Парижа. Окрім рідної англійської, він також володіє грецькою, французькою та українською мовами.