Канони для Москви - це лише маски та декорації, - речник ПЦУ про реакцію РПЦ на рішення Церкви Кіпру

Російська реакція на рішення Синоду Церкви Кіпру - цілком прогнозована. Всі, хто не згідні з керівниками РПЦ - «розкольники» або «стали на шлях розколу», «порушники канонів та чистоти Православ‘я», тощо.

Про це у себе на Фейсбуці написав речник ПЦУ архиєпископ Євстратій (Зоря).

"Головна методологічна похибка, властива багатьом, хто стикається з позицією «єдиної канонічної Церкви» - це довіра до риторики канонічності. Мовляв, якщо МП та її сателіти у Помісних Церквах постійно апелюють до канонів - то їх з допомогою канонів можна переконати у хибності, помилковості обраного РПЦ шляху.

Це - глибока і принципова помилка.

Ніякі канони ані окремо, ані весь канонічний устрій та навіть сама еклезіологія із цілою догматикою

Праврслав‘я жодним чином не визначають позицію очільників Московської Патріархії. Все це для них - лише декорації, це маски, які цинічно використовують відповідно до потреби", - зазначив єрарх.

За його словами, Москва та її поплічники зараз апелюють до «соборності» та «всеправославного розгляду», проте самі виступили проти соборності, відмовившись брати участь у Критському Соборі.

"Не утвердження «синодальності-соборності» бажають у Москві, а «синедріональності». Щоби декораціями канонів та зібрань слухняних єрархів прикривати наперед вирішене беззаконня.

Якщо повнота Православ‘я не бажає перетворитися на розширену версію Московської патріархії, де «мають вигляд побожности, а сили її зреклися» (2 Тим 3:5) - має твердо протистояти її схизматичним закликам і діям.

Так, буде боротьба. Бо тепер все Православ‘я на власному досвіді відчуває те, що українське Православ‘я відчуває протягом понад століття.

Але ця боротьба є тією бурею, що має розігнати злотворне повітря московського «синодріонництва» та фарисейського законництва і повернути Православ‘ю дух істинної соборності та канонічності", - наголосив речник ПЦУ.